Geriausios P2P investavimo platformos Lietuvoje

Šiame puslapyje pateiktos investavimo platformos suteikia galimybę privatiems asmenims finansuoti kitų privačių asmenų ar įmonių paskolas ir projektus (pvz.: vartojimo paskolas, nekilnojamo turto projektus ar verslo finansavimą). Jūs kaip investuotojas už tai gaunate palūkanas, kurios gali siekti net iki 28% per metus. Žinoma, dažniausiai, kuo didesnės palūkanos – tuo didesnė rizika, tad gerai pasidomėkite projektu prieš į jį investuodami. Žemiau esančioje lentelėje pateikiame populiariausias ir geriausiai įvertintas platformas Europoje, kuriose gali investuoti ir lietuviai. Tiesa, kai kurios iš jų neturi informacijos lietuvių kalba, tačiau daugumoje yra lietuvių aptarnavimo skyrius, į kurį galite visada kreiptis, jei iškyla klausimų.

Geriausiai įvertintos P2P platformos Lietuvoje

Rekomenduojame šias investavimo platformas:

1 Profitus apžvalga ir atsiliepimai
9
Profitus
Profitus – jauna, tačiau labai perspektyvi platforma, kuri padeda greitai ir patogiai investuoti į NT projektus sumas nuo 100 Eur. Tai leidžia investuoti net ir tiems žmonėms, kurie mažai domisi šia sritimi, tačiau nori saugiai įdarbinti pinigus. Naudojimasis svetaine be galo patogus, o registruotis ir pildyti paraiškas paprasta tiek investuotojams, tiek siekiantiems pasiskolinti. Kadangi bendrovė veikia kaip tarpininkas tarp investuotojo ir NT vystytojo, „Profitus“ nutraukus veiklą, pagal įstatymą turtas (hipoteka) lieka investuotojams.
Naudojimasis svetaine
9
Paslaugų kokybė
8
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • Paprasta, patogu naudotis
 • Maža rizika
 • Geras aptarnavimas
Trūkumai
 • Netiks norintiems investuoti mažiau nei 100 eurų.
2 debitum network atsiliepimai
8.9
Debitum Network
„Debitum Network“ yra patikima skolinimo platforma, kuri jungia paskolų teikėjus, investuotojus ir smulkų bei vidutinį verslą. Platformos patikimumą rodo keletas veiksnių. Dar iki veiklos ji per ICO pritraukė 17,7 mln. USD investicijų, ji veikia „blockchain“ technologijos pagrindu ir šiuo metu jau yra paskolinusi daugiau nei 22 mln. eurų. „Debitum Network“ nuo konkurentų skiriasi ir tuo, kad ne tik suveda įmonę su investuotoju, bet ir atlieka išsamų rizikų vertinimą. Įmonė bendradarbiauja tik su atrinktais, patikimais paskolų teikėjais ir samdo nepriklausomus rizikų vertintojus, kurie įvertina tikslų verslo rizikos balą. Dėl šių priežasčių paskolų grąžinimo vėlavimo procentas yra žemas, o vėluojančioms paskoloms taikoma grąžinimo garantija. Nors „Debitum Network“ ir siūlo mažesnes palūkanas nei kai kurie konkurentai, tai atperka saugumo priemonės, kurių platforma imasi tam, kad investuotojas jaustųsi ramiai. Rekomenduojame išbandyti.
Naudojimasis svetaine
7
Paslaugų kokybė
9
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • Žema rizika;
 • Inovatyvus „blockchain“ technologijos panaudojimas;
 • Automatinio investavimo galimybė.
Trūkumai
 • Žemesnės vidutinės palūkanos;
 • Kartais sudėtinga naršyti po svetainę ir greitai rasti informaciją.
3 EstateGuru atsiliepimai
8.8
Užsiregistravę per mūsų nuorodą (paspaudę "Žiūrėti") gausite 0,5% bonusą nuo visos jūsų investuotos sumos per pirmus 3 mėnesius nuo prisijungimo.
EstateGuru
EstateGuru yra pakankamai saugus ir patikimas būdas investuoti į nekilnojamąjį turtą. Vidutinės palūkanos čia siekia ~12 %, o grąžinimo laikas gali užtrukti iki 60 mėn., todėl ši platforma tinka ieškantiems ilgalaikių investicijų. Svetaine naudotis patogu, registracija itin paprasta ir pritaikyta naudojantis mobiliaisiais įrenginiais. Bendrovė netaiko jokių papildomų mokesčių ir turi automatinio investavimo funkciją, kuri padeda sutaupyti laiko. Tiesa, pastaroji yra ganėtinai apribota. Klientai paslaugas vertina teigiamai, yra šiek tiek nusiskundimų aptarnavimo greičiu ar dėl vėluojančių mokėjimų. Platforma turi itin patrauklią lojalumo programą, kuri skatina į ją atsivesti ir draugus. Draugui investuojant į projektus, jūs galite gauti net 0,5 % premiją nuo investuotos sumos.  
Naudojimasis svetaine
8
Paslaugų kokybė
9
Klientų aptarnavimas
8
Privalumai
 • Geros vidutinės palūkanos
 • Maža rizika
 • Nėra papildomų mokesčių
Trūkumai
 • Ribotos automatinio investavimo galimybės
 • Kartais vėluojantys mokėjimai
4 HeavyFinance atsiliepimai
8.8
Pasinaudoję mūsų nuoroda gausite papildomą 2% premiją po 30 dienų nuo jūsų investicijos. Premija galioja tuo atveju, jeigu investicija išlaikoma aktyvia 30 dienų nuo investavimo dienos.
HeavyFinance
„HeavyFinance“ – nauja, specializuota investavimo platforma, suteikianti galimybę investuoti į paskolas, kurios apsaugotos įkeista sunkiąją technika. Tai tarpininkas tarp žemės ūkio verslo ir investuotojo, kuriame galima uždirbti vidutines 11,36 % palūkanas. Nors pati platforma gana skaidri ir pateikia savo veiklos ataskaitas, registruojantis investuotojams būtina turėti ar susikurti „Paysera“ platformą, kas kai kuriems gali būti nepatogu. Taip pat „HeavyFinance“ kol kas veikia tik ES šalyse ir pirmenybę teikia Lietuvos, Latvijos, Portugalijos bei Bulgarijos rinkoms. Nors riziką turi prisiimti investuotojas, bendrovė yra prižiūrima ir reglamentuojama Lietuvos centrinio banko, o investicijos apdraustos. Nepaisant to, investuojant svarbu įvertinti rizikos lygį, nuo kurio priklauso ir uždirbamos palūkanos. Kol kas bendrovės duomenys yra daug žadantys, per pirmuosius veiklos metus žmonės investavo daugiau nei 1 mln. eurų paskoloms, tad tai gali būti puiki platforma patyrusiems investuotojams.
Naudojimasis platforma
8
Rizika ir uždarbis
8
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • automatinis investavimas;
 • profesionalus aptarnavimas;
 • skaidri ir informatyvi platforma.
Trūkumai
 • registracijai būtina turėti „Paysera“ paskyrą;
 • svarbu gerai įvertinti investavimo riziką.
5 Lendermarket atsiliepimai
8.6
Pirmą kartą investuotojai gali mėgautis didžiulia 5% grąža nuo visų investicijų. Pasiūlymas galioja 5 savaites nuo liepos 14 d.
Lendermarket
Apibendrinant visą apžvalgą, „Lendermarket“ yra saugi platforma, kuri priklauso pelningai ir ilgus metus veikiančiai įmonių grupei, teikiančiai finansines paslaugas. Saugumą užtikrina ir tai, kad čia taikoma grąžinimo garantija ir investicijos išperkamos, jei paskolos grąžinimas vėluoja daugiau nei 60 dienų. Taip pat svarbu paminėti tai, kad visos paskolos, į kurias galite investuoti šioje platformoje, yra tik iš „Creditstart“, todėl platforma siūlo gana siauras investicijų diversifikavimo galimybes. Nepaisant to, platforma patogi naudotis, patikima ir siūlo gana didelę finansinę grąžą, todėl tai galėtų būti puiki antroji ar trečioji jūsų P2P portfelio platforma.
Naudojimasis platforma
8
Rizika ir uždarbis
9
Klientų aptarnavimas
8
Privalumai
 • didelės palūkanos;
 • grąžinimo garantija;
 • patogi automatinio investavimo funkcija.
Trūkumai
 • nėra antrinės rinkos;
 • visos paskolos tik iš „Creditstar“.
6 esketit atsiliepimai
8.6
Investuotojai užsiregistravę per mūsų nuorodą susigrąžina 1% nuo visų investuotų pinigų per pirmąsias 90 dienų.
Esketit
„Esketit“ yra viena sparčiausiai augančių ir puikiai vertinamų P2P skolinimo platformų. Ją valdo ilgametę patirtį turinti „Creamfinance“ grupė, kuri užtikrina ne tik paskolų grąžinimo, bet ir grupės garantiją, dėl kurių šia platforma naudotis yra pakankamai saugu. „Esketit“ gerai vertinama vartotojų dėl patogaus naudojimosi, galimybės investuoti tik nuo 10 Eur ir ganėtinai aukštų palūkanų, kurios siekia daugiau nei 13 %. Čia taip pat veikia automatinio investavimo funkcija, antrinė rinka. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad paskolos platformoje yra iš tokių šalių kaip Jordanija, Šri Lanka, Ispanija, Latvija ir kitos. Kai kurios jų šiuo metu patiria ekonominę krizę arba yra itin rizikingos. Dėl to Jordanijai nėra taikoma grupės garantija, tačiau aukštą riziką atperka ir didesnės palūkanos.
Naudojimasis platforma
9
Saugumas ir uždarbis
9
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • Didelės palūkanos;
 • Grąžinimo garantija;
 • Antrinė paskolų rinka;
 • Automatinis investavimas.
Trūkumai
 • Galima investuoti į paskolas tik iš „Creamfinance“ bendrovių;
 • Grupinė grąžinimo garantija netaikoma paskoloms Jordanijoje.
7 Reinvest24 atsiliepimai ir apžvalga
8.5
Reinvest24
„Reinvest24“ – investavimo į NT projektus platforma, kurioje gali investuoti visi nuo 18 metų, o minimali suma siekia 100 Eur. Projektai čia atrenkami itin kruopščiai, tačiau jų pasirinkimas nėra didelis. Įdomu tai, kad investuodami pinigus, jūs tampate daliniais projektų savininkais, todėl rizika yra mažesnė. Dividendus gaunate kas mėnesį, tačiau tenka palaukti, kol projektas bus pastatytas. Investavimo laikotarpis nenurodomas – galite bet kada parduoti savo akcijas ir pasitraukti iš projekto. Tai pakankamai saugi ir nemažas palūkanas siūlanti platforma, tačiau ji labiau tinka mėgstantiems ilgalaikes investicijas. „Reinvest24“ nebus patogi norintiems diversifikuoti investicijas ar greitai gauti pelną.
Naudojimasis svetaine
9
Paslaugų kokybė
9
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • pakankamai didelės palūkanos;
 • atsakingai atrinkti NT projektai;
 • puikus aptarnavimas;
 • patogi svetainė.
Trūkumai
 • nedidelis projektų skaičius;
 • gali tekti ilgiau palaukti, kol projektai bus įgyvendinti.
8 Swaper atsiliepimai
8.4
Swaper
„Swaper“ – jau 5 metus rinkoje veikianti P2P investavimo platforma, kur galima investuoti į trumpalaikes paskolas. Kad užtikrintų saugumą, visą jų krepšelį sudaro „Wandoo Finance“ įmonių grupės teikiamos paskolos. Vidutinės metinės palūkanos čia yra gana solidžios – net 14 %, o lojalūs investuotojai gauna dar papildomus 2 %. Platforma taip pat teikia automatinio investavimo funkciją, pinigų grąžinimo garantiją su palūkanomis, parduodant investiciją antrinėje rinkoje netaiko papildomo mokesčio. Atsižvelgiant į bendrovės finansinius rodiklius, vartotojų atsiliepimus ir teikiamas paslaugas, išbandyti „Swaper“ verta tiems, kurie nenori investuoti į ilgalaikes paskolas ir ieško greitos bei solidesnės grąžos.
Naudojimasis platforma
8
Rizika ir uždarbis
9
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • Didelės palūkanos;
 • Grąžinimo garantijos;
 • Nemokamas pardavimas antrinėje rinkoje;
 • Lojalūs ir VIP investuotojai gauna papildomus 2 % palūkanų.
Trūkumai
 • Investuoti galima tik į trumpalaikes vartojimo paskolas.
9 Viainvest apžvalga ir atsiliepimai
8.4
Pasinaudoję mūsų nuoroda gausite papildomą 1% premiją nuo visos investuotos sumos, atliktos per pirmąsias 90 dienų po registracijos.
Viainvest
VIAINVEST yra pakankamai patogi platforma, kuria gali naudotis ir pradedantieji, ir jau patyrę investuotojai. Minimali investicijos suma gana nedidelė, todėl galima nesunkiai testuoti platformos efektyvumą ar investicijų grąžą. Kad užtikrintų saugumą, VIAINVEST siūlo grąžinimo garantiją ir išperka visas vėluojančias paskolas. Visgi, yra nemažai vartotojų skundų apie tai, kad vėluojančios paskolos yra pratęsiamos ir pinigus atgauti nėra visuomet paprasta. Nors VIAINVEST priklauso įmonių grupei, turinčiai ne vieną paskolas teikiančią bendrovę, kuri veikia pelningai ir gali užtikrinti saugumą, naudojantis platforma vis tiek gali kilti nesklandumų ar nepatogumų, todėl svarbu viską spręsti su aptarnaujančiu personalu. Apibendrinant, vartotojų patirtys labai skirtingos, todėl verta išbandyti platformą investuojant nedidelę sumą ar diversifikuojant investicijas ir patikrinti, ar ji pateisins jūsų lūkesčius.
Naudojimasis platforma
9
Rizika ir uždarbis
8
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • automatinis investavimas;
 • grąžinimo garantija;
 • nėra papildomų mokesčių.
Trūkumai
 • nėra antrinės rinkos;
 • galimybė susidurti su neveiksniomis paskolomis.
10 PeerBerry atsiliepimai
8.3
Ribotą laiką „PeerBerry“ siūlo naujiems investuotojams 0,5% premiją už visas investicijas per pirmuosius 3 mėnesius po registracijos per mūsų nuorodą.
PeerBerry
„PeerBerry“ yra patogi investavimo platforma, kuri specializuojasi trumpalaikėse paskolose. Tai reiškia, kad platforma tinka pradedantiesiems ar ieškantiems investavimo galimybių, kai grąžą galima gauti greitai. Paskolos čia pakankamai nedidelės, todėl kai kuriuos gali riboti investicijų limitas. Investicijos galimos nuo 10 Eur, o vidutinės palūkanos siekia 10,04%. PeerBerry platforma priklauso „Aventus Group“, kuri turi ne vieną paskolų bendrovę Europoje. Bendrovė ne tik suteikia grąžinimo garantiją, jei paskolos gavėjas vėluoja sumokėti 60 dienų, bet ir yra pasirašiusi sutartis su „Aventus Group“ ir „Gofingo Group“, kurios garantuoja, jog nemokumo atveju jos padengs visus „PeerBerry“ finansinius įsipareigojimus investuotojams.
Naudojimasis svetaine
9
Paslaugų kokybė
8
Klientų aptarnavimas
8
Privalumai
 • Žema rizika
 • Grąžinimo garantija
 • Patogi svetainė
Trūkumai
 • Žemesnės vidutinės palūkanos
 • Trumpalaikės investicijos
 • Limituotos investicijų sumos

Atnaujinta – 2024.06.01

* Dauguma viršuje pateiktų platformų siūlo išskirtinį bonusą, skirtą specialiai per mūsų svetainę atėjusiems lankytojams. Jums užtenka paspausti “Žiūrėti” ir tas bonusas bus automatiškai užskaitytas po pirmos investicijos. Tiesa, šių bonusų sąlygos nuolat keičiasi ir mes ne visada spėjame jas atnaujinti savo svetainėje, tad dėl jų galite papildomai pasiteirauti jūsų investuojamos platformos klientų aptarnavimo skyriuje.

 

P2P investavimas – kas tai?​

P2P investavimas – tai pastaruoju metu itin populiarus būdas įdarbinti savo pinigus. Šis metodas paremtas sutelktiniu investavimu, kai žmonės skolina kitiems žmonėms, įmonėms ar projektams. Populiariausi P2P modeliai, kai investuojama į vartojimo paskolas arba nekilnojamąjį turtą.

P2P investavimas vyksta specialiose investavimo platformose, kurios veikia kaip tarpininkas tarp investuotojo ir žmonių, įmonių ar NT vystytojų, ieškančių būdų pasiskolinti. Šių platformų darbas išanalizuoti paskolos gavėjų informaciją, kreditingumą ir nustatyti rizikos lygį. Tik patvirtintos bei kruopščiai peržvelgtos paskolos ar projektai patenka į platformas, kur galima investuoti. Tokiu atveju, jei paskolos gavėjas jos negrąžintų, dažniausiai riziką prisiima investuotojas, tačiau nemažai P2P investavimo platformos taiko papildomų funkcijų, kurios užtikrintų saugumą.

Toks investavimo būdas patrauklus, nes galima investuoti nedideles sumas ir diversifikuoti savo portfelį, o palūkanos siekia nuo 8 iki 15 %. Jis taip pat yra paprastesnis už investavimą į fondus – pakanka užsiregistruoti, patvirtinti savo duomenis ir pasirinkti projektus ar paskolas, į kurias norite investuoti. Taip pat galima ir automatinio investavimo funkcija, kuomet pagal pasirinktus kriterijus sistema automatiškai investuoja į juos atitinkančius projektus.

Investavimas į vartojimo paskolas

Investavimas į vartojimo paskolas dažnai yra trumpalaikis, todėl grąžos galima tikėtis po kelių mėnesių. Trumpesnis laikotarpis reiškia mažesnę investavimo riziką ir yra privalumas nenorintiems įšaldyti lėšų. Vartojimo paskolas taip pat lengviau diversifikuoti, nes yra daug paskolos gavėjų ir skirtingų profilių, o tai taip pat sumažina nuostolių tikimybę.

Vartojimo paskolų grąžinimas priklauso nuo jo gavėjo kreditingumo ir finansinės situacijos, todėl daugelį gali gąsdinti tokia investicija. Dėl šios priežasties reikėtų investuoti per platformas, kurios kruopščiai atrenka paskolas ir turi papildomų saugiklių, pavyzdžiui, paskolos išpirkimo garantija, kai įsipareigojama išpirkti investicijos sumą ar net palūkanas tuo atveju, jei gavėjas vėluos atiduoti įmokas.

Nors vartojimo paskolų rizika yra didesnė už investicinių fondų ar NT projektų, jos palūkanos taip pat didesnės ir gali siekti nuo 8 iki 15 %. Investuoti į paskolas paprasta ir nereikia specifinių žinių, o tai daryti galima nuo labai mažų sumų, pavyzdžiui, 10 eurų. Tai puikus investavimo įrankis tiek pradedančiajam, tiek pažengusiam.

Investavimas į nekilnojamojo turto projektus

Tai investavimo tipas, kai žmonės gali surinkti reikiamą ar trūkstamą sumą NT projekto vystymui, valdymui. Dažniausiai tai gyvenamosios ar komercinės paskirties pastatai, skirti pardavimui arba nuomai. Investavimas į NT yra stabilesnis ir patikimesnis variantas už investicijas į vartojimo paskolas, todėl palūkanos yra mažesnės. Rinkos vidurkis – nuo 8 iki 10 %.

NT projektai yra ilgalaikiai ir labai priklauso nuo aplinkybių, todėl grąža gali pasiekti ir po 1–2 metų ar dar ilgesnio laikotarpio. Į NT investuoti galima nuo 50 ar 100 eurų, tačiau kai kuriose platformose geresnės sąlygos taikomos didesniems investuotojams, kurie gali skolinti solidžias sumas.

Skirtingai nei vartojimo paskolų, investicijų į NT platformos siūlo mažiau projektų, todėl sudėtingiau diversifikuoti investicijas, kyla rizika, kad jei projektui nebus surinkta pilna suma, jo įgyvendinimas stos, todėl investuotojai atgaus pinigus ir liks be planuotų palūkanų. Investuojant į NT specifinių žinių nereikia, bet jei norisi investuoti didesnę pinigų sumą, reikėtų pasidomėti pačiu vystytoju ir gerai pasverti riziką.

Pasidalinkite

Susiję straipsniai

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2023 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo