Sutelktinis finansavimas ir geriausios platformos

Sutelktinis finansavimas yra inovatyvus būdas rinkti lėšas įvairiems projektams ir verslams. Šis finansavimo metodas leidžia vidutiniams ir mažiems verslo subjektams gauti finansavimą iš didelės grupės pavienių žmonių, kurie nori investuoti į perspektyvias idėjas. Tai yra alternatyvus kreditavimo būdas, kuris gali tapti svarbiu sprendimu verslo plėtrai ir naujų projektų įgyvendinimui.

Svarbu paminėti, kad pagal Lietuvos teisės aktus, sutelktinio finansavimo platformos operatorius privalo turėti tam tikrą nuosavą kapitalą ir laikytis kitų reikalavimų, kad užtikrintų skaidrų ir teisėtą veiklą.

Sutelktinio finansavimo metodas tampa vis populiaresnis tiek investuotojų, tiek verslininkų tarpe dėl savo lankstumo ir prieinamumo. Žemiau pateikiame lentelę su populiariausių ir geriausiai Lietuvoje ir Europoje įvertintus sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjus. Daugiau informacijos apie juos rasite paspaudę ant “Skaityti apžvalgą” nuorodos.

Sutelktinio finansavimo platformos

1 Profitus apžvalga ir atsiliepimai
9
Profitus
Profitus – jauna, tačiau labai perspektyvi platforma, kuri padeda greitai ir patogiai investuoti į NT projektus sumas nuo 100 Eur. Tai leidžia investuoti net ir tiems žmonėms, kurie mažai domisi šia sritimi, tačiau nori saugiai įdarbinti pinigus. Naudojimasis svetaine be galo patogus, o registruotis ir pildyti paraiškas paprasta tiek investuotojams, tiek siekiantiems pasiskolinti. Kadangi bendrovė veikia kaip tarpininkas tarp investuotojo ir NT vystytojo, „Profitus“ nutraukus veiklą, pagal įstatymą turtas (hipoteka) lieka investuotojams.
Naudojimasis svetaine
9
Paslaugų kokybė
8
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • Paprasta, patogu naudotis
 • Maža rizika
 • Geras aptarnavimas
Trūkumai
 • Netiks norintiems investuoti mažiau nei 100 eurų.
2 debitum network atsiliepimai
8.9
Debitum Network
„Debitum Network“ yra patikima skolinimo platforma, kuri jungia paskolų teikėjus, investuotojus ir smulkų bei vidutinį verslą. Platformos patikimumą rodo keletas veiksnių. Dar iki veiklos ji per ICO pritraukė 17,7 mln. USD investicijų, ji veikia „blockchain“ technologijos pagrindu ir šiuo metu jau yra paskolinusi daugiau nei 22 mln. eurų. „Debitum Network“ nuo konkurentų skiriasi ir tuo, kad ne tik suveda įmonę su investuotoju, bet ir atlieka išsamų rizikų vertinimą. Įmonė bendradarbiauja tik su atrinktais, patikimais paskolų teikėjais ir samdo nepriklausomus rizikų vertintojus, kurie įvertina tikslų verslo rizikos balą. Dėl šių priežasčių paskolų grąžinimo vėlavimo procentas yra žemas, o vėluojančioms paskoloms taikoma grąžinimo garantija. Nors „Debitum Network“ ir siūlo mažesnes palūkanas nei kai kurie konkurentai, tai atperka saugumo priemonės, kurių platforma imasi tam, kad investuotojas jaustųsi ramiai. Rekomenduojame išbandyti.
Naudojimasis svetaine
7
Paslaugų kokybė
9
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • Žema rizika;
 • Inovatyvus „blockchain“ technologijos panaudojimas;
 • Automatinio investavimo galimybė.
Trūkumai
 • Žemesnės vidutinės palūkanos;
 • Kartais sudėtinga naršyti po svetainę ir greitai rasti informaciją.
3 EstateGuru atsiliepimai
8.8
Užsiregistravę per mūsų nuorodą (paspaudę "Žiūrėti") gausite 0,5% bonusą nuo visos jūsų investuotos sumos per pirmus 3 mėnesius nuo prisijungimo.
EstateGuru
EstateGuru yra pakankamai saugus ir patikimas būdas investuoti į nekilnojamąjį turtą. Vidutinės palūkanos čia siekia ~12 %, o grąžinimo laikas gali užtrukti iki 60 mėn., todėl ši platforma tinka ieškantiems ilgalaikių investicijų. Svetaine naudotis patogu, registracija itin paprasta ir pritaikyta naudojantis mobiliaisiais įrenginiais. Bendrovė netaiko jokių papildomų mokesčių ir turi automatinio investavimo funkciją, kuri padeda sutaupyti laiko. Tiesa, pastaroji yra ganėtinai apribota. Klientai paslaugas vertina teigiamai, yra šiek tiek nusiskundimų aptarnavimo greičiu ar dėl vėluojančių mokėjimų. Platforma turi itin patrauklią lojalumo programą, kuri skatina į ją atsivesti ir draugus. Draugui investuojant į projektus, jūs galite gauti net 0,5 % premiją nuo investuotos sumos.  
Naudojimasis svetaine
8
Paslaugų kokybė
9
Klientų aptarnavimas
8
Privalumai
 • Geros vidutinės palūkanos
 • Maža rizika
 • Nėra papildomų mokesčių
Trūkumai
 • Ribotos automatinio investavimo galimybės
 • Kartais vėluojantys mokėjimai
4 HeavyFinance atsiliepimai
8.8
Pasinaudoję mūsų nuoroda gausite papildomą 2% premiją po 30 dienų nuo jūsų investicijos. Premija galioja tuo atveju, jeigu investicija išlaikoma aktyvia 30 dienų nuo investavimo dienos.
HeavyFinance
„HeavyFinance“ – nauja, specializuota investavimo platforma, suteikianti galimybę investuoti į paskolas, kurios apsaugotos įkeista sunkiąją technika. Tai tarpininkas tarp žemės ūkio verslo ir investuotojo, kuriame galima uždirbti vidutines 11,36 % palūkanas. Nors pati platforma gana skaidri ir pateikia savo veiklos ataskaitas, registruojantis investuotojams būtina turėti ar susikurti „Paysera“ platformą, kas kai kuriems gali būti nepatogu. Taip pat „HeavyFinance“ kol kas veikia tik ES šalyse ir pirmenybę teikia Lietuvos, Latvijos, Portugalijos bei Bulgarijos rinkoms. Nors riziką turi prisiimti investuotojas, bendrovė yra prižiūrima ir reglamentuojama Lietuvos centrinio banko, o investicijos apdraustos. Nepaisant to, investuojant svarbu įvertinti rizikos lygį, nuo kurio priklauso ir uždirbamos palūkanos. Kol kas bendrovės duomenys yra daug žadantys, per pirmuosius veiklos metus žmonės investavo daugiau nei 1 mln. eurų paskoloms, tad tai gali būti puiki platforma patyrusiems investuotojams.
Naudojimasis platforma
8
Rizika ir uždarbis
8
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • automatinis investavimas;
 • profesionalus aptarnavimas;
 • skaidri ir informatyvi platforma.
Trūkumai
 • registracijai būtina turėti „Paysera“ paskyrą;
 • svarbu gerai įvertinti investavimo riziką.
5 Lendermarket atsiliepimai
8.6
Pirmą kartą investuotojai gali mėgautis didžiulia 5% grąža nuo visų investicijų. Pasiūlymas galioja 5 savaites nuo liepos 14 d.
Lendermarket
Apibendrinant visą apžvalgą, „Lendermarket“ yra saugi platforma, kuri priklauso pelningai ir ilgus metus veikiančiai įmonių grupei, teikiančiai finansines paslaugas. Saugumą užtikrina ir tai, kad čia taikoma grąžinimo garantija ir investicijos išperkamos, jei paskolos grąžinimas vėluoja daugiau nei 60 dienų. Taip pat svarbu paminėti tai, kad visos paskolos, į kurias galite investuoti šioje platformoje, yra tik iš „Creditstart“, todėl platforma siūlo gana siauras investicijų diversifikavimo galimybes. Nepaisant to, platforma patogi naudotis, patikima ir siūlo gana didelę finansinę grąžą, todėl tai galėtų būti puiki antroji ar trečioji jūsų P2P portfelio platforma.
Naudojimasis platforma
8
Rizika ir uždarbis
9
Klientų aptarnavimas
8
Privalumai
 • didelės palūkanos;
 • grąžinimo garantija;
 • patogi automatinio investavimo funkcija.
Trūkumai
 • nėra antrinės rinkos;
 • visos paskolos tik iš „Creditstar“.
6 esketit atsiliepimai
8.6
Investuotojai užsiregistravę per mūsų nuorodą susigrąžina 1% nuo visų investuotų pinigų per pirmąsias 90 dienų.
Esketit
„Esketit“ yra viena sparčiausiai augančių ir puikiai vertinamų P2P skolinimo platformų. Ją valdo ilgametę patirtį turinti „Creamfinance“ grupė, kuri užtikrina ne tik paskolų grąžinimo, bet ir grupės garantiją, dėl kurių šia platforma naudotis yra pakankamai saugu. „Esketit“ gerai vertinama vartotojų dėl patogaus naudojimosi, galimybės investuoti tik nuo 10 Eur ir ganėtinai aukštų palūkanų, kurios siekia daugiau nei 13 %. Čia taip pat veikia automatinio investavimo funkcija, antrinė rinka. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad paskolos platformoje yra iš tokių šalių kaip Jordanija, Šri Lanka, Ispanija, Latvija ir kitos. Kai kurios jų šiuo metu patiria ekonominę krizę arba yra itin rizikingos. Dėl to Jordanijai nėra taikoma grupės garantija, tačiau aukštą riziką atperka ir didesnės palūkanos.
Naudojimasis platforma
9
Saugumas ir uždarbis
9
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • Didelės palūkanos;
 • Grąžinimo garantija;
 • Antrinė paskolų rinka;
 • Automatinis investavimas.
Trūkumai
 • Galima investuoti į paskolas tik iš „Creamfinance“ bendrovių;
 • Grupinė grąžinimo garantija netaikoma paskoloms Jordanijoje.
7 Reinvest24 atsiliepimai ir apžvalga
8.5
Reinvest24
„Reinvest24“ – investavimo į NT projektus platforma, kurioje gali investuoti visi nuo 18 metų, o minimali suma siekia 100 Eur. Projektai čia atrenkami itin kruopščiai, tačiau jų pasirinkimas nėra didelis. Įdomu tai, kad investuodami pinigus, jūs tampate daliniais projektų savininkais, todėl rizika yra mažesnė. Dividendus gaunate kas mėnesį, tačiau tenka palaukti, kol projektas bus pastatytas. Investavimo laikotarpis nenurodomas – galite bet kada parduoti savo akcijas ir pasitraukti iš projekto. Tai pakankamai saugi ir nemažas palūkanas siūlanti platforma, tačiau ji labiau tinka mėgstantiems ilgalaikes investicijas. „Reinvest24“ nebus patogi norintiems diversifikuoti investicijas ar greitai gauti pelną.
Naudojimasis svetaine
9
Paslaugų kokybė
9
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • pakankamai didelės palūkanos;
 • atsakingai atrinkti NT projektai;
 • puikus aptarnavimas;
 • patogi svetainė.
Trūkumai
 • nedidelis projektų skaičius;
 • gali tekti ilgiau palaukti, kol projektai bus įgyvendinti.
8 Swaper atsiliepimai
8.4
Swaper
„Swaper“ – jau 5 metus rinkoje veikianti P2P investavimo platforma, kur galima investuoti į trumpalaikes paskolas. Kad užtikrintų saugumą, visą jų krepšelį sudaro „Wandoo Finance“ įmonių grupės teikiamos paskolos. Vidutinės metinės palūkanos čia yra gana solidžios – net 14 %, o lojalūs investuotojai gauna dar papildomus 2 %. Platforma taip pat teikia automatinio investavimo funkciją, pinigų grąžinimo garantiją su palūkanomis, parduodant investiciją antrinėje rinkoje netaiko papildomo mokesčio. Atsižvelgiant į bendrovės finansinius rodiklius, vartotojų atsiliepimus ir teikiamas paslaugas, išbandyti „Swaper“ verta tiems, kurie nenori investuoti į ilgalaikes paskolas ir ieško greitos bei solidesnės grąžos.
Naudojimasis platforma
8
Rizika ir uždarbis
9
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • Didelės palūkanos;
 • Grąžinimo garantijos;
 • Nemokamas pardavimas antrinėje rinkoje;
 • Lojalūs ir VIP investuotojai gauna papildomus 2 % palūkanų.
Trūkumai
 • Investuoti galima tik į trumpalaikes vartojimo paskolas.
9 Viainvest apžvalga ir atsiliepimai
8.4
Pasinaudoję mūsų nuoroda gausite papildomą 1% premiją nuo visos investuotos sumos, atliktos per pirmąsias 90 dienų po registracijos.
Viainvest
VIAINVEST yra pakankamai patogi platforma, kuria gali naudotis ir pradedantieji, ir jau patyrę investuotojai. Minimali investicijos suma gana nedidelė, todėl galima nesunkiai testuoti platformos efektyvumą ar investicijų grąžą. Kad užtikrintų saugumą, VIAINVEST siūlo grąžinimo garantiją ir išperka visas vėluojančias paskolas. Visgi, yra nemažai vartotojų skundų apie tai, kad vėluojančios paskolos yra pratęsiamos ir pinigus atgauti nėra visuomet paprasta. Nors VIAINVEST priklauso įmonių grupei, turinčiai ne vieną paskolas teikiančią bendrovę, kuri veikia pelningai ir gali užtikrinti saugumą, naudojantis platforma vis tiek gali kilti nesklandumų ar nepatogumų, todėl svarbu viską spręsti su aptarnaujančiu personalu. Apibendrinant, vartotojų patirtys labai skirtingos, todėl verta išbandyti platformą investuojant nedidelę sumą ar diversifikuojant investicijas ir patikrinti, ar ji pateisins jūsų lūkesčius.
Naudojimasis platforma
9
Rizika ir uždarbis
8
Klientų aptarnavimas
9
Privalumai
 • automatinis investavimas;
 • grąžinimo garantija;
 • nėra papildomų mokesčių.
Trūkumai
 • nėra antrinės rinkos;
 • galimybė susidurti su neveiksniomis paskolomis.
10 PeerBerry atsiliepimai
8.3
Ribotą laiką „PeerBerry“ siūlo naujiems investuotojams 0,5% premiją už visas investicijas per pirmuosius 3 mėnesius po registracijos per mūsų nuorodą.
PeerBerry
„PeerBerry“ yra patogi investavimo platforma, kuri specializuojasi trumpalaikėse paskolose. Tai reiškia, kad platforma tinka pradedantiesiems ar ieškantiems investavimo galimybių, kai grąžą galima gauti greitai. Paskolos čia pakankamai nedidelės, todėl kai kuriuos gali riboti investicijų limitas. Investicijos galimos nuo 10 Eur, o vidutinės palūkanos siekia 10,04%. PeerBerry platforma priklauso „Aventus Group“, kuri turi ne vieną paskolų bendrovę Europoje. Bendrovė ne tik suteikia grąžinimo garantiją, jei paskolos gavėjas vėluoja sumokėti 60 dienų, bet ir yra pasirašiusi sutartis su „Aventus Group“ ir „Gofingo Group“, kurios garantuoja, jog nemokumo atveju jos padengs visus „PeerBerry“ finansinius įsipareigojimus investuotojams.
Naudojimasis svetaine
9
Paslaugų kokybė
8
Klientų aptarnavimas
8
Privalumai
 • Žema rizika
 • Grąžinimo garantija
 • Patogi svetainė
Trūkumai
 • Žemesnės vidutinės palūkanos
 • Trumpalaikės investicijos
 • Limituotos investicijų sumos

Sutelktinio finansavimo pagrindai

Sutelktinio finansavimo (crowdfunding) tikslas yra pritraukti lėšas iš plačiosios visuomenės, kad būtų finansuoti įvairūs verslo, kultūros ar kitokie projektai. Šis finansavimo būdas yra skirtas visų pirma smulkiam ir vidutiniam verslui. Pagrindinis sutelktinio finansavimo principas – leisti žmonėms kaupti lėšas bendromis pastangomis internete, per sutelktinio finansavimo platformas.

Finansavimo principai

Vienas iš pagrindinių sutelktinio finansavimo principų yra lėšų rinkimas iš didelės žmonių grupės, kurie investuoja mažomis sumomis į projektus ir idėjas.

Sutelktinio finansavimo platformos gali būti skirtingų formų ir nuo jų priklauso, kaip projektai yra finansuojami. Pavyzdžiui, projektas gali remtis dovanomis, paskolomis ar netgi akcijomis.

Kadangi sutelktinis finansavimas yra skirtas vidutiniams ir mažiems verslo subjektams, pagal reglamentą yra ribojamas projekto (arba vieno savininko projekto per metus) dydis. Taigi, pagal reglamentą šis dydis negali viršyti 5 mln. Eur.

Prieš pradėdami veiklą, sutelktinio finansavimo platformos operatorius privalo turėti tam tikrą nuosavą kapitalą, kuris yra ne mažesnis kaip 40 000 eurų. Be to, platformos operatorius turi informuoti Lietuvos banką apie pradžios datą ir kitas veiklas, kurioms netaikomas sutelktinio finansavimo reglamentas.

Vis dėlto sutelktinis finansavimas turi ir neabejotinų privalumų. Tai gali padėti patikrinti rinkos dėmesį projekto idėjai, nes žmonės savanoriškai investuoja į tai, kas jiems atrodo verta.

Sutelktinio finansavimo principai yra ne tik naudingi projektų kūrėjams, bet ir investuotojams. Dėl mažų investicijų sumų, jie gali, turėdami nedidelį biudžetą, diversifikuoti savo portfelį ir investuoti į skirtingus projektus savo nuožiūra.

Investavimo galimybės ir grąža

Investavimo galimybės ir grąža

Skirtingų investicijų tipai

Investavimo procese yra keletas skirtingų investicijų tipų, kuriuos galima apžvelgti. Viena populiariausių yra investavimas į akcijas ir obligacijas. Šios investicijos leidžia investuotojams pasinaudoti įmonių ar valstybių potencialiu augimu arba pasinaudoti fiksuotomis pajamomis. Taip pat yra ir investavimas į investicijų fondus, kurių sudėtyje gali būti įvairių finansinių instrumentų, tokie kaip akcijų, obligacijų arba net nekilnojamojo turto investicijos.

Kitas investicijų tipas yra sutelktinis finansavimas, kur investuotojai gali finansuoti įvairių įmonių projektus arba skolintis savo pinigus kitoms asmenims per paskolų platformas. Taip investuotojai gauna galimybę dalyvauti įvairesniuose projektuose, o ne tik sąraše pateikiamose investicijose.

Investicinės grąžos

Investicinės grąžos yra pagrindinis rodiklis, kuriuo investuotojai vertina savo investicijas. Investicinės grąžos gali būti skirtingos priklausomai nuo investuotojų rizikos tolerancijos bei pasirinktų investicijų objektų. Pavyzdžiui, investuojant į obligacijas galima gauti fiksuotą investicijų grąžą, nes jos pagrindu yra susijusios su palūkanų normomis ir obligacijų išleidimo metu nustatytais terminais.

Investuojant į akcijų rinką, grąža paprastai yra susijusi su įmonių pelno augimu bei dividendų mokėjimais. Svarbu paminėti, kad investicinės grąžos gali svyruoti tiek dėl ekonomikos ciklų, tiek dėl pasaulio įvykių, darančių įtaką finansų rinkoms.

Investuojant į nekilnojamąjį turtą, vidutiniškai galima tikėtis apie 8-12 proc. metinės grąžos. Tačiau investuojant į sutelktinio finansavimo projektus, grąža priklausys nuo konkretaus projekto pajamos bei investuotojų rizikos tolerancijos.

Investicinių grąžų klausimas yra susijęs su investavimo tikslu išsaugoti ir padidinti turtą, siekiant įveikti infliaciją, kuri nuolat graužia pinigų vertę. Todėl investuotojai turėtų tinkamai subalansuoti savo investicinį portfelį, kad būtų galima pasiekti dosnią investicinę grąžą, atsižvelgiant į patiriamą riziką.

Kaip tapti investuotoju?

Norint tapti investuotoju sutelktinio finansavimo platformose, reikia atlikti keletą žingsnių:

 1. Pasirinkti investavimo platformą, kurioje norite investuoti. Šios platformos gali būti tokios kaip viršuje pateikiami pasiūlymai.
 2. Užsiregistruoti platformoje, pateikiant reikiamus asmens duomenis ir informaciją apie finansines galimybes.
 3. Išanalizuoti prieinamus projektus ir juos finansuoti remiantis jūsų turimomis lėšomis ir investavimo strategija.

Įmonės ir projektai sutelktiniam finansavimui

Įmonių parinkimas

Sutelktiniam finansavimui yra svarbus įmonių parinkimas. Norint sėkmingai finansuoti projektus, būtina rinktis perspektyvias ir patikimas įmones, kurios siūlo vertingus projektus. Įmonių parinkimas gali būti grindžiamas jų turimu patirtimi, komanda, verslo strategija ir organizaciniu pajėgumu. Taip pat svarbu atsižvelgti į rizikos valdymą, tuo pačiu užtikrinant potencialią investicijų grąžą.

Projektų finansavimas

Sutelktiniam finansavimui projektų finansavimas prasideda nuo sumos nustatymo. Tai apima finansuotiną suma, kuri bus surenkama iš daugelio investuotojų, paprastai internetu. Sėkmingai finansuota suma leidžia projektams įgyvendinti jų tikslus, perkant būtiną įrangą, samdant darbuotojus arba plėtojant naujas rinkas.

Jei projektas yra finansuotas, visi dalyviai turi teisę žinoti detaliau apie verslo plėtrą ir finansines ataskaitas. Taip pat investuotojai turėtų būti informuojami apie įmonės veiklos pokyčius, kad galėtų priimti informuotus sprendimus dėl savo investicijų.

Sutelktinio finansavimo (-crowdfunding-) platformos taip pat suteikia galimybes investuotojams įvairiausioti savo portfelį, investuojant į skirtingas sritis, pavyzdžiui, nekilnojamąjį turtą, naująją technologiją ar socialinius projektus.

Vis dėlto reikėtų suprasti, kad sutelktinio finansavimo rinkoje visada yra tam tikra rizika, nes ne visi projektai gali pasiekti sėkmę, o kai kurie gali netgi baigtis žlugimu. Investuotojams tai reiškia, kad jie privalo būti atsargūs, renkant projektus ir įmones, ir vertinti galimus rizikos veiksnius.

Arminas Orantas

Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas ir finansų skuriaus redaktorius.

Mums būtų įdomu sužinoti ir Jūsų nuomonę

Palikite atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2023 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo