Geriausios P2P tarpusavio skolinimo platformos Lietuvoje ir Europoje

Tarpusavio skolinimo platformos bei paskolos iš privačių asmenų tampa vis populiaresniu skolinimosi ir investavimo būdu. Tai nė kiek nestebina, žinant, kad dėl tokios finansinės struktūros, jų principu veikiančios platformos gali sukurti kur kas palankesnes skolinimosi sąlygas. Tokio tipo paskolos yra žinomos kaip “žmogus žmogui” arba „P2P skolinimas“.

P2P principu veikiančiose platformose kreditus išduoda ne bankas ar greitųjų kreditų įmonė, o investuotojai, pasiryžę kovoti tarpusavyje dėl galimybės suteikti jums paskolą palankesnėmis sąlygomis.

Toliau šiame straipsnyje aptarsime ne tik mokesčius, bet ir visus svarbiausius aspektus, kuriuos turėtumėte žinoti, jeigu nuspręsite kreiptis į Lietuvos rinkoje geriausiai įvertintas P2P platformas.

Tarpusavio skolinimo platformos

Geriausiai įvertintos p2p platformos Lietuvoje:

  • Investavimas
  • Paskolos
1 Lendermarket atsiliepimai
9
2 Profitus apžvalga ir atsiliepimai
8.9
3 EstateGuru atsiliepimai
8.8
4 Reinvest24 atsiliepimai ir apžvalga
8.7
5 esketit atsiliepimai
8.7
6 HeavyFinance atsiliepimai
8.6
7 Rendity atsiliepimai
8.6
1 Finbee finansu bite atsiliepimai
8.9
Tipinis pavyzdys: skolinantis 1000 € 5 metų terminui, išmokama paskolos suma - 940 €, fiksuotoji metinė palūkanų norma (MPN) - 10 %., vienkartinis sutarties mokestis – 4 %, vienkartinis kreditingumo vertinimo mokestis - 20 €, mėnesinis administravimo mokestis – 0,37 % nuo kredito likučio/mėn., BVKKMN (bendros vartojimo kredito kainos metinė norma) – 17,76 %., įmokos suma – 23,09 €/mėn., visa grąžinama paskolos suma – 1385,23 €.
2 SAVY paskola
8.8
Skolinantis 2000 €, sutartį sudarant 24 mėn. terminui, fiksuotoji MPN - 8 %, tarpininkavimo mokestis 94 €, mėnesio įmoka - 96,25 €, BVKKMN - 20,96 %, visa grąžinama kredito suma - 2404 €.
Atnaujinta – 2023.02.01

P2P tarpusavio skolinimo platformų palyginimas

„FinBee“, „Paskolų klubo“ ir „GoSavy“ platformos yra skirtos tiems klientams, kurie nori skolintis didesnes sumas nuo 300 eurų. Būtent todėl šie paskolų tiekėjai koncentruojasi į tuos asmenis, kurie skolinimąsi planuoja iš anksto, o ne siekia pasiskolinti nedidelę sumą būtent tuo momentu. Mažų sumų paskolas ypač efektyviai suteikia greitųjų paskolų bendrovės.

Visų trijų platformų mažiausia skolinama suma yra labai panaši – „FinBee“ ir „GoSavy“ skolina nuo 300 eurų, o „Paskolų klubas“ – ir nuo 100 eurų. Tačiau, maksimali galima suma skiriasi ženkliai. „FinBee“ skolina iki 10 000 eurų, „Paskolų klubas“ – iki 20 000 eurų, o “GoSavy” – iki 19 000 eurų. Tačiau „GoSavy“ taiko nuo 8% palūkanas, o tuo tarpu konkurentai „FinBee“ ir „Paskolų klubas“ siūlo tik nuo 6% prasidedančias palūkanas.

Nors žiūrint į palūkanų normas “FinBee” ir “Paskolų klubas” gali pasirodyti patrauklesni, reikia atsižvelgti ir į kitus taikomus mokesčius. Pavyzdžiui, “FinBee” taiko vienkartinį sutarties sudarymo mokestį, kuris siekia 7,5%. Tuo tarpu, “Paskolų klubas“ netaiko jokių išnakstinių mokesčių. „GoSavy“ taiko administravimo ir tarpininkavimo mokesčius. Būtent todėl, prieš padarant galutinį sprendimą, reikėtų gerai pasiskaičiuoti.

Niuansai, kuriuos verta žinoti apie P2P platformas

Tokiose platformose „susitinka“ privatūs asmenys, teikiantys paskolas ir jas gauti norintys fiziniai ar juridiniai asmenys. Vis dėlto, skolintis iš „žmonių žmonėms“ principu veikiančių kreditorių nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. P2P platformos būtinai įvertina paskolos gavėjo kreditingumą, tad suktiems ar įsiskolinusiems žmonėms prasmukti pro griežtas stebėtojų akis vargu ar pavyks. Juk investuotojai, kurie ir yra tikrieji paramos teikėjai, taip pat nelinkę neapgalvotai rizikuoti.

Tokios platformos veikia tarsi tarpininkas, kurio dėka paskolų gavėjai ir jų teikėjai (investuotojai) gali sąveikauti tarpusavyje. Tiesa, kai kuriais atvejais, už šį tarpininkavimą tenka papildomai sumokėti. Tačiau, net ir nesant tarpininkavimo mokesčio, klientų gali laukti kiti mokesčiai (tokie kaip mėnesinis paskolos administravimo mokestis ar vienkartinis sutarties sudarymo mokestis). Juk šios platformos taip pat turi kokiu nors būdu uždirbti.

Kokios paskolų gavimo sąlygos?

Įdomi ir platformų, kuriose teikiamos paskolos iš žmonių, finansinės paramos suteikimo sąlygos, o tiksliau tai, kokiu būdu atrenkami finansavimui tinkami kandidatai. Pavyzdžiui, „Paskolų klubas“  paskolas teikia LR piliečiams, kurie gauna nuolatines pajamas, neturi pradelstų skolų, o turimi finansiniai įsipareigojimai neviršija 40 proc. gaunamų pajamų. Tai panašios sąlygos, kaip ir „FinBee“. Joje taip pat svarbu, kad kredito dydis sudarytų ne daugiau 40 proc. kredito gavėjo namų ūkio pajamų.

Vis dėlto, yra ir skirtumų. „FinBee“ savo klientams kelia reikalavimą, kad pagrindinės jų gaunamos pajamos nebūtų susijusios su pašalpomis. Na, o „Paskolų klubas‘ ne toks kategoriškas. Pagrindinis jo reikalavimas, keliamas paskolos gavėjui – turėti nuolatines pajamas. Nepaisant nesklandumų, galinčių kilti kai kurioms klientų grupėms, bet kokie apribojimai, verčiantys gyventojus skolintis atsakingiau, yra sveikintini.

Skiriasi ir šių paskolų platformų, veikiančių principu „iš žmogaus žmogui“, pasirinkti būdai klientų mokumui įvertinti. „Paskolų klubas“ pačių palūkanų dydį vertina pagal vartotojų reitingavimą. Priklausomai nuo reitingo, palūkanos gali kilti arba leistis. Na, o „FinBee“ klientų nereitinguoja, tačiau, be abejo, taip pat patikrina kiekvieno pretendento kredito istoriją. Toliau palieka teisę spręsti patiems investuotojams (tuo atveju, jei kredito istorija gera). Taigi, „FinBee“ palieka daugiau apsisprendimo laisvės investuotojams, neskirstydami klientų pagal reitingus.

Kodėl paskolos iš fizinių asmenų – vertos dėmesio?

Kreditai iš žmonių netruko būti pamėgti. Tam yra kelios priežastys:

  • Mažesnės palūkanos;
  • Galimybė atmesti pasiūlymus tų investuotojų, kurių palūkanos Jūsų netenkina. Tokia galimybė atsiranda dėl to, kad investuotojai P2P platformose varžosi tarpusavyje dėl galimybės suteikti Jums paskolą palankesnėmis sąlygomis;
  • Ilgas maksimalus paskolos grąžinimo terminas, tiek vienoje, tiek kitoje mūsų aptariamoje platformoje siekiantis iki 60 mėn. (žinoma, priklausomai nuo paskolos dydžio);
  • Kai kurios P2P platformos pasiryžusios suteikti paskolas ir itin stambiems finansiniams tikslams įgyvendinti: būstui, verslui ir pan. Čia verta paminėti, kad tokias, stambesnes tikslines paskolas teikia „FinBee“, na o „Paskolų klubas“ išduoda paskolas smulkesniems tikslams: automobiliui, remontui, vartojimui.
  • Lanksčios refinansavimo sąlygos (pradedant įprastu kelių paskolų sujungimu į vieną, baigiant gana nauja finansų rinkoje refinansavimo rūšimi – paskolas kreditinės kortelės refinansavimui, kurias siūlo „FinBee“);
  • Kitas privalumas – paskolos iš privačių asmenų be užstato. Skolinantis iš banko ar kreditų bendrovės, užstatas dažnai reikalingas, prireikus didesnės paskolos, na o tarpusavio skolinimosi platformos užstato nereikalauja net maksimalioms sumoms.

Atsiliepimai apie tarpusavio skolinimosi platformas

Daugelis klientų pabrėžia, kad buvo labai patenkinti įmonių aptarnavimo lygmeniu, maloniu bendravimu. Tiesa, nemažai vartotojų vis dar nelabai suvokia, kas tas tarpusavio skolinimasis, todėl dažnai kyla nesusipratimų, reikia daugiau laiko įsigilinimui. Yra dar keli aspektai, kuriuos svarbu paminėti pabaigoje. Skolindamiesi iš „FinBee“ turėsite atsidaryti (jei dar neturite) sąskaitą „Citadelės“ banke, nes visos pinigų operacijos vyksta į jį. Tiesa, ir „Paskolų klubas“ pareikalaus naujos sąskaitos, tačiau tai bus elektroninių pinigų sąskaita pačioje platformoje.

Paskolos grąžinimo ir pratęsimo sąlygos

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad, bent jau iš pirmo žvilgsnio, „Paskolų klubo“ sąlygos, taikomos šiuo klausimu, kiek painesnės. Išsamias sąlygas galima rasti jų interneto tinklalapio skyrelyje D.U.K. Tačiau, į jas reikia gerai įsiskaityti. Tuo tarpu, „FinBee“ grąžinti paskolą anksčiau, nei pasibaigs jos mokėjimo terminas, kiek paprasčiau. Galimas išankstinis paskolos grąžinimas, mokant visą sumą iš karto arba dalimis. Tik svarbu perspėti „FinBee“ darbuotojus iš anksto.

Taigi, renkantis tarpusavio skolinimosi platformą, yra apie ką pagalvoti. Svarbiausia – neskubėti ir plačiau pasidomėti šia skolinimo rūšimi.

Pasidalinkite

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2021 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo