Bitcoin kaina: kas įtakoja jos pokyčius?

Vis daugiau žmonių domisi virtualia valiuta, tad šįkart trumpai apibūdinsime, kas lemia populiariausios kriptovaliutos, bitkoino, kainą.

Šiuo metu bitcoin vertė kitų valiutų atžvilgiu:

Bitkoino sumanytoju laikomas Satoshi Nakamoto vardu pasivadinęs programuotojas arba žmonių grupė. Idėja rėmėsi siekiu sukurti atsparią infliacijai valiutą. Taigi bitkoino dėka:

 • Tiesioginius mokėjimus galima atlikti greitai, saugiai ir be tarpininkų.
 • Pervedimai vyksta tiesiogiai iš vieno vartotojo virtualios piniginės į kitą, patikrinami blokų grandinėje ir pasirašomi skaitmeniniu parašu su unikaliais privačiais raktais.
 • Blokų grandinė yra visų bitkoinais įvykdytų sandorių saugojimo sistema, tam tikras sandorių skaičius sudaro duomenų bazės vienetą – bloką. O kiekvienas blokas saugo informaciją apie ankstesnį bloką. Visa blokų grandinės struktūra yra vieša, niekam nepriklausanti, o patikrinti sandoriai negali būti pakeisti ar ištrinti ir yra nenuginčijami.

Bitkoinų kasybos procesas

Maždaug kas dešimt minučių blokų grandinėje sukuriamas naujas blokas ir kūrėjas už sukurtą bloką gauna atlygį bitkoinais (kas ketveri metai atlygis sumažėja dvigubai, pavyzdžiui, 2009 metais atlygis buvo 50BTC,dabar – 12,5BTC). Šis operacinis skaičiavimų procesas, kuriame dalyvauja fiziniai asmenys ir įmonės iš viso pasaulio vadinamas bitkoinų kasyba.

į viršų ↑

Bitkoino vertė arba kaina

Pagal biržos kapitalizaciją bitkoinai yra brangiausiai įvertinta valiuta, o jų kainą lemia šie veiksniai:

 • Bitkoinų pasiūla ir paklausa,
 • Bitkoinų gamybos (kasybos proceso) kaštai,
 • Bitkoinų kasėjams mokamas atlygis,
 • Konkurencingų kriptovaliutų kiekis,
 • Biržos, kuriose prekiaujama bitkoinais,
 • Bitkoinų pardavimus reguliuojantys reglamentai,
 • Bitkoinų vidinės infrastruktūros valdymas.
Bitkoinų įsigijimas skiriasi nuo akcijų ar obligacijų pirkimo, nes tai nėra įmonė. Taip pat jų, skirtingai nei kitų valiutų, neleidžia centrinis bankas, neremia vyriausybė, todėl nei ekonomikos augimas, nei infliacija bitkoino vertei įtakos neturi. Bitkoinų kainodarą lemia tik bitkoinų pasiūla ir paklausa, konkurencingų valiutų kiekis ir prekybiniai mainai, kuriuose atsiskaitoma kriptovaliuta. į viršų ↑

Pasiūla ir paklausa

Bitkoino pasiūlą lemia anksčiau minėtas sukūrimo būdas. Nauji bitkoinai patenka į rinką, kai sukuriamas naujas blokas, ir laikui bėgant šis procesas tampa vis lėtesnis ir ilgesnis, nes kaskart naudojami vis sudėtingesni skaičiavimai. Taigi peršasi išvada, jog bitkoinų paklausa didėja sparčiau nei paklausa ir bitkoino vertė gali pakilti. O tai, kad kas ketverius metus sumažinamas atlygis, galima laikyti dirbtine kriptovaliutos sistemos infliacija.

Antra, bitkoinų kiekio skaičius yra baigtinis ir lygus 21 milijonui. 2019 metais gruodžio mėnesį jau buvo pagaminta 86,2 procentai bitkoinų. Kai apyvartoje atsidurs visi bitkoinai, jų vertė priklausys tik nuo to, ar ši valiuta bus patogi atsiskaitymams, įteisinta ir populiari kitų valiutų atžvilgiu.

į viršų ↑

Kriptovaliutos ir birža

Kriptovaliutomis prekiaujama Binance, Coinbase, GDAX ir kitose biržose. Kaip ir įprastose biržose šiose platformose galima prekiauti ir kriptovaliutomis, ir kriptovaliutų bei įprastų valiutų poromis.

į viršų ↑

Bitkoino įteisinimas ir su juo susiję reglamentai

Ar bitkoinai legalus dalykas? Šalių požiūris šiuo klausimu nėra vieningas, vienintelė Japonija pripažįsta bitkoinus kaip pinigus. Sparčiai augant kriptovaliutų populiarumui prireikė įteisinti ir skaitmeninį turtą. Pavyzdžiui, JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija kriptovaliutas priskiria vertybinių popierių grupei, o JAV Žaliavų ateities sandorių prekybos komisija bitkoinus klasifikuoja kaip prekę. Todėl, kol nėra vieningo, kriptovaliutas apibrėžiančio reglamento, net didėjant rinkos kapitalizacijai neapibrėžtumas išlieka. Tokia situacija bitkoino vertę gali paveikti dvejopai:

 • Pirma, bitkoinų įsigyti gali ir tie investuotojai, kurie šiaip negali įsigyti „tikrų“ bitkoinų, taigi bitkoinų paklausa padidėtų;
 • Antra, tai gali sumažinti kainos svyravimus ir instituciniai investuotojai manantys, jog bitkoinai pervertinami arba vertinami nepakankamai, panaudos nemažus resursus ir dalyvaus statymuose, taigi bitkoinų kaina kiltų.
į viršų ↑

Valdymo stabilumas

Bitkoinų sukūrimo procesas nepavaldus jokioms institucijoms. Sprendimai dėl pakeitimų programinėje įrangoje priimami bendru sutarimu, trunka ilgai ir tai trikdo bitkoinu susietą bendruomenę.

Ko gero opiausias klausimas – vis lėtėjantis kasybos procesas. Apdorojamų skaičiavimo operacijų skaičius priklauso nuo bloko dydžio ir šiuo metu programinės įrangos operacijų apdorojimo greitis yra trys operacijos per sekundę. Todėl pagrįstai kyla nerimas, kad lėtėjantis greitis paskatins investuotojus pasirinkti kitas, konkurencingas, kriptovaliutas.

Bendruomenė kol kas nėra sutarusi kokiu, visiems priimtinu ir geriausiu būdu būtų galima padidinti atliekamų operacijų skaičių.

į viršų ↑

Ar verta investuoti į bitkoiną?

Bitkoinas yra nuolat kintantis aktyvas. Dienos kainų pokyčiai svyruoja daugiau nei 10 procentų, todėl investuoti į jį gana rizikinga. Pavyzdžiui, 2017 metais kriptovaliutų rinka padidėjo 2000 procentų, o 2018 metais viskas apsivertė aukštyn kojomis ir nuostoliai sudarė apie 700 mlrd. JAV dolerių. Todėl bitkoinus geriau pirkti ar parduoti poroje su JAV doleriu nei pirkti tiesiogiai.

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2021 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo