Kaip atsikratyti skolų: 10 naudingų patarimų

Šioje vartotojiškoje visuomenėje sunku atsispirti pagundoms ne tik dėl to, kad visko norisi, bet ir dėl to, kad daug ką galima įsigyti skolon. Turbūt ne vieno iš mūsų piniginėje tūno mažytis stebuklingas plastiko gabalėlis leidžiantis įsigyti dabar, o sumokėti vėliau. Tik tas malonumas kartais apkarsta ir tampa negrąžinta skola. Taigi šįkart aptarsime, kaip kuo greičiau padengti kredito kortelės įsiskolinimus. O jei ištrūkti iš paskolų pančių norisi kuo greičiau, teks ne tik ieškoti naujų strategijų, bet ir keisti nusistovėjusius įpročius.

1. Sudarykite paskolų grąžinimo planas

Visų pirmiausia reiktų blaiviai įvertinti esamą situaciją ir sudaryti skolų grąžinimo planą. Ir visai nesvarbu, ar tai paskola už mokslą, ar kredito kortelės įsiskolinimas, grąžinti vis tiek reikės.

Kokių veiksmų reiktų imtis, kad paskolų grąžinimas būtų kuo lengvesnis ir neskausmingas procesas? Nagi, pasiraitykite rankoves ir

  • Susirašykite visas pajamas ir išlaidas,
  • Visų pirmiausia grąžinkite tų kortelių įsiskolinimus, kurių metinė palūkanų norma yra didžiausia,
  • Jei įmanoma, grąžinkite daugiau nei numatytoji minimali įmoka,
  • Venkite naudojimosi kredito kortelėmis,
  • Internetinių parduotuvių paskyrose ištrinkite kredito kortelės duomenis,
  • Parduokite nenaudojamus daiktus ir nereikalingas dovanas,
  • Keiskite įpročius,
  • Pasiekę teigiamų rezultatų, kartas nuo karto save apdovanokite.

O dabar kiekvieną punktą aptarsime išsamiau.

2. Veskite pajamų ir išlaidų žurnalą

Senas geras būdas vizualizuoti savo pajams ir išlaidas, bei suvokti kas suryja didžiąją biudžeto dalį, ir kur „dingsta pinigai“, be abejo yra pinigų srautų fiksavimo žurnalas. Asmeninių finansų tvarkymui galima pasitelkti išmaniąsias programėles arba pasinaudoti Excel programa. Išanalizuokite, kokiose išlaidų kategorijose ir kaip galėtumėte sutaupyti. Nesumažinus išlaidų, grąžinti skolas yra labai sunku, o kartais net neįmanoma.

3. Pirmiausia padenkite skolas su didžiausiomis palūkanomis

Surūšiuokite savo kredito korteles pagal palūkanų normų dydį. Neleiskite „augti procentams“. Visų pirmiausia, padenkite tos kortelės įsiskolinimą, kurios metinė palūkanų norma yra didžiausia.

4. Grąžinkite daugiau nei paskaičiuotas likutis

Norėdami sumažinti įsiskolinimus, kas mėnesį įmokėkite daugiau nei nurodamas paskaičiuotas minimalus kredito kortelės išrašo likutis. Grąžinant ne visą įsiskolinimą, o tik apskaičiuotą minimalią įmoką, skolos neatsikratoma, o tik pratęsiamas jos grąžinimo terminas.

5. Nesinaudokite kreditinėmis kortelėmis

Skolos vis kaupiasi, nes negalite atsispirti neplanuotiems pirkiniams? Ką gi, kai einate į parduotuves, palikite kredito korteles namie. Atsispirkite pagundoms ir nustokite leisti pinigus, kurių išties neturite.

6. Netikėtai gautus pinigus skirkite skoloms padengti

Likimas nusišypsojo ir gavote premiją? Neskubėkite išlaidauti. Visos papildomos pajamos tegul keliauja į skolintojo sąskaitą, o kelionės ir brangūs pirkiniai tegu palaukia geresnių laikų.

7. Atsipirkite internetinių parduotuvių pagundoms

Jei mėgstate pirkti internetu, ko gero, pirkėjo paskyrą turite ne vienoje internetinėje parduotuvėje. Kas be ko, ten esate suvedę visus asmeninius, o kad pirkti būtų dar paprasčiau, ir kreditinės kortelės duomenis. Be abejo, kuo lengvesnis atsiskaitymo procesas, tuo mažiau sukame galvą svarstydami, o gal ne taip jau ir reikia tų virtualiame krepšelyje pūpsančių prekių?

8. Parduokite nereikalingus daiktus

Norint kuo greičiau padengti skolas reikia prasimanyti pinigų. Ne vienuose namuose graudžiai kiūto seniai nenaudojami daiktai, o gal net neišpakuotos dovanos. Suteikite jiems antrą gyvenimą, o gautus pinigus panaudokite įsiskolinimui grąžinti.

Kad pardavimas būtų greitas, sklandus ir pelningas, ištyrinėkite rinką ir sužinokite, kiek gali būti vertas vienas ar kitas daiktas. Susidomėjimą skelbimu užtikrins kokybiškos nuotraukos ir išsamus aprašymas. Dauguma internetinių „perku-parduodu“ platformų yra nemokamos, kai kuriose už teikiamą paslaugą reikia susimokėti.

9. Pradėkite formuoti naujus įpročius

Skolos – tik netinkamo gyvenimo būdo pasekmė. Turite atsijoti, kokie įpročiai malonūs, bet finansiškai (ir ne tik) žalingi. Naujiems įpročiams suformuoti prireiks vos trijų keturių savaičių ir senųjų vietą užims pigesnės alternatyvos.

10. Apdovanokite save už įgyvendintus tikslus

Netraktuokite skolų grąžinimo kaip bausmės už visas padarytas ir dar nepadarytas nuodėmes. Kartais nuo karto, kai praeisite suplanuoto tikslo etapą, motyvuokite save tolimesniems ir lygiai taip pat sėkmingiems žingsniams. Žinoma, paskatinimo dovana neturi viršyti numatyto biudžeto, pavyzdžiui, jūs dar negalite leisti sau nusipirkti savaitės trukmės kelionę, bet puikiai praleisite laiką savaitgalio išvykoje.

Arminas Orantas

Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas ir finansų skuriaus redaktorius.

Mums būtų įdomu sužinoti ir Jūsų nuomonę

Palikite atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2023 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo