Anuitetas ar linijinis paskolos grąžinimas?

Renkantis vartojimo, automobilio pirkimo ar būsto įsigijimo paskolą siūlomi du grąžinimo būdai:

 • Anuitetas
 • Linijinis paskolos grąžinimas.

Kas tai yra, kuo šie metodai skiriasi ir kurį verčiau pasirinkti?

Anuitetinis – kas tai?

Anuitetas – tai paskolos grąžinimo būdas, kai kiekvieną mėnesį mokama vienodo dydžio įmoka, kurią sudaro grąžinamos paskolos ir mokamų palūkanų dalys.

Anuitetas kartais vadinamas pastoviuoju skolos grąžinimo būdu, nes suma, kurią reikia sumokėti kiekvieną mėnesį yra visada vienoda.

Anuiteto privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Mažesnės pradinės įmokos. Pasirinkus anuitetą, linijinio mokėjimo metodo atžvilgiu mokamos žymiai mažesnės įmokos.
 • Nekintantis įmokų dydis leidžia planuoti biudžetą.
 • Išduodama didesnių sumų paskola. Kredito įmonės asmeniui, pasirinkusiam anuitetą, gali pasiūlyti didesnę paskolą, nes skolindamos mažiau rizikuoja.

Taigi anuitetas gali būti puikus būdas tiems žmonėms, kurie negali mokėti didelių įmokų arba jų pajamos nėra pastovios.

Trūkumai:

 • Anuitetinis mokėjimo metodas yra brangesnis. Renkantis šį metodą sumokamą daugiau palūkanų, nes skolintojas suteiktą paskolą susigrąžina per ilgesnį laiko tarpą.
 • Didelė ir nuolatinė finansinė našta. Vienodo dydžio įmokos mokamos labai ilgai ir yra vienodos ir laikotarpio pradžioje, ir pabaigoje.

Visgi, jei galite sau leisti mokėti didesnes įmokas, vertėtų pagalvoti apie kitą paskolos grąžinimo metodą, nes niekas nėra tikras, kokios pajamos bus, tarkime, po 20 metų.

Pavyzdys

Tarkime, asmuo ima 10 000 EUR paskolą 5 metams ir grąžins ją anuitetiniu būdu. Jei suskaičiuotas mėnesinių įmokų dydis su palūkanomis bus 200 EUR, tai reiškia, kad visą paskolos grąžinimo laiką – ir laikotarpio pradžioje, ir pabaigoje – kas mėnesį reikės mokėti 200 EUR.4

GALI SUDOMINTI: Visų paskolų internetu rūšys ir jų įvertinimai

Linijinis paskolos grąžinimas

Linijinis grąžinimo metodas – toks būdas, kai kiekvieną mėnesį grąžinama fiksuota paskolos dalis ir mokama kintanti palūkanų, apskaičiuojamų pagal likusio įsiskolinimo sumą, dalis. Grąžinant paskolą linijiniu būdu mėnesio įmokos palaipsniui mažėja, nes mažėja grąžinamos paskolos likutis, o nuo jo skaičiuojamos palūkanos kaskart vis mažesnės.

Pavyzdys

Tarkime, būsto paskola – 100 000 EUR, o paskolos atidavimo laikotarpis lygus 15 metų. Jei pirmojo mėnesio įmoką sudarys 561,8 EUR paskolos dalis ir 947,5 EUR palūkanų dalis, mėnesio įmoka bus 1509,30 EUR. Kito mėnesio įmoka bus 561,80 paskolos dalis ir 942,18 EUR palūkanų dalis, taigi mėnesio įmoka bus lygi 1503,97 EUR.

Grąžinamos paskolos dalis išlieka vienoda, tačiau mažėja palūkanos ir, savaime suprantama, bendra mokama suma.

Linijinio privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Linijinis skolos atidavimo metodas yra pigesnis. Skolintojui toks grąžinimo būdas patrauklesnis, nes jis greičiau atgauna paskolintą sumą.
 • Mažėjanti finansinė našta.
 • Ypač patrauklūs požymiai, juolab, kad niekas nėra tikras dėl ateities.

Trūkumai:

 • Skolininko finansinė padėtis turi būti stabili ir gera.
 • Deja, ne kiekvienas asmuo gali mokėti dideles įmokas.

Pavyzdys

Jei anksčiau paminėtame pavyzdyje asmuo, pasiskolinęs 10 000 EUR 5 metams, anuitetiniu būdu mokės po 200 EUR kas mėnesį, tai pasirinkus linijinį grąžinimo būdą pirmaisiais metais gali tekti mokėti apie 500 EUR.

Taigi linijimis mokėjimo metodas puikus būdas kuo greičiau atsikratyti finansinės naštos, tačiau privalu įsitikinti, ar galite sau tai leisti.

Kurį metodą verčiau pasirinkti?

Kiekvienas metodas turi savų privalumų ir trūkumų. Renkantis paskolos grąžinimo būdą teks kruopščiai įvertinti savo dabartinę finansinę padėtį ir tikėtinas perspektyvas.

Nors anuitetinis paskolos grąžinimo metodas yra brangesnis, išmokėti paskolą bus galima per ilgą laiko tarpą, taigi finansiškai tai patraukliau nei rinktis linijinį metodą. Tad žmonėms, kurių pajamos nėra didelės toks būdas priimtinesnis. Taip pat bus lengviau planuoti biudžetą, nes įmokos kiekvieną mėnesį bus fiksuoto dydžio. Taip pat, gali būti, kad bus galima pasiskolinti didesnę pinigų sumą.

Linijinis paskolos grąžinimo metodas yra pigesnis, tačiau teks mokėti dideles įmokas. Net jei finansinė padėtis šiuo metu yra puiki, reikia įvertinti ir ateities išlaidas, kurios, deja, gali būti netikėtos. Tad reikia savęs paklausti, ar pakaks santaupų netikėtoms išlaidoms padengti? Visgi, jei esate mokūs ir norite sumokėti mažiau, būtent linijinis metodas leis tai padaryti.

Geriausios paskolų platformos

1 Finbee finansu bite atsiliepimai
8.9
Tipinis pavyzdys: skolinantis 1000 € 5 metų terminui, išmokama paskolos suma - 940 €, fiksuotoji metinė palūkanų norma (MPN) - 10 %., vienkartinis sutarties mokestis – 4 %, vienkartinis kreditingumo vertinimo mokestis - 20 €, mėnesinis administravimo mokestis – 0,37 % nuo kredito likučio/mėn., BVKKMN (bendros vartojimo kredito kainos metinė norma) – 17,76 %., įmokos suma – 23,09 €/mėn., visa grąžinama paskolos suma – 1385,23 €.
2 Moneytree.lt - Pinigų medis atsiliepimai
8.8
Pavyzdžiui, skolinantis 800 €, sutartį sudarant 12 mėn. mėnesio įmoka – 81,50 €, MPN – 15%, vienkartinis sutarties sudarymo mokestis – 14,6% (išdalinamas grafike), bendra kredito kaina – 61,44%, bendra mokama suma – 978,05 €.
3 SAVY paskola
8.7
Pavyzdžiui, skolinantis 2000 €, sutartį sudarant 24 mėn. terminui, fiksuotoji MPN - 8 %, tarpininkavimo mokestis 94 €, mėnesio įmoka - 96,25 €, BVKKMN - 20,96 %, visa grąžinama kredito suma - 2404 €.

TAIP PAT SKAITYKITE: Paprastosios ir sudėtinės palūkanos – kaip jos skaičiuojamos?

Arminas Orantas

Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas ir finansų skuriaus redaktorius.

Mums būtų įdomu sužinoti ir Jūsų nuomonę

Palikite atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2023 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo