Paskolos su bloga kredito istorija

Nesvarbu, kokiai paskolai – būsto, vartojimo ar automobilio – asmuo ketina teikti paraišką, vienas iš svarbiausių kriterijų, į kurį bus atsižvelgta – asmens kredito istorija.

Jei kredito istorija nepriekaištinga, pagrindiniu paskolos išdavimo kriterijumi taps asmens pajamos ir galimybė grąžinti suteiktą paskolą per tam tikrą nustatytą laiką.

O jei kredito istorija bloga?

Visų pirmiausia, išsiaiškinsime kokia kredito istorija yra bloga.

  • Laiku nesumokėtos įmokos

Visos esamos ir buvusios asmens skolos fiksuojamos asmeninėje kredito istorijoje. Kredito istorijos neįmanoma nei ištrinti, nei pataisyti. Joje matomos ir laiku nesumokėtos kredito įmokos, ir buitinių patarnavimų sąskaitos. Dažnai žmonės tvarkingiau moka stambias įmokas nei nedidelės vertės mokesčius, bet kredito istorijoje visi mokėjimai ir įsiskolinimai yra lygiaverčiai.

  • Esami įsipareigojimai ir įsiskolinimai

Vienas blogiausių įrašų asmens kredito istorijoje – skolos išieškojimas per antstolius. Toks įrašas kredito istoriją automatiškai paverčia bloga. Turint ar turėjus reikalų su antstoliais mokėjimų pirmenybę reiktų sutelkti į dar antstoliams neperduotas paskolas – laiku apmokėtos kitos įmokos leis išvengti dar vieno tokio įrašo.

Ypač svarbus kreditoriui veiksnys blogoje kredito istorijoje – ilgalaikės paskolos negrąžinimas laiku. Jei asmuo nesugeba laiku sumokėti ilgalaikės paskolos įmokų – tai akivaizdžiai byloja apie jo nesugebėjimą tvarkyti savo finansinius reikalus.
  • Padidintas kreditavimosi aktyvumas

Jei asmuo per ribotą laiko tarpą padidina esamų įsipareigojimų skaičių. Kreditavimosi aktyvumas yra vertinamas pagal suformuotų ataskaitų skaičių ir didėja vien ieškant geresnio paskolos pasiūlymo. Taip atsitinka, jei buvo kreiptasi į kelias kredito bendroves, ir kiekviena iš jų atliko asmens kredito istorijos patikrą.

  • Rizikos faktoriai

Neatsakingas elgesys su finansais . Lošimas ar dalyvavimas lažybose.

Ar galima gauti paskolą, jei kredito istorija bloga?

Taip. Paskolos išduodamos ir turint blogą kredito istoriją. Paraiška gali būti netenkinima nebent tuo atveju, jei asmuo neturi stabilių pajamų ir yra įsiskolinęs kitoms kredito įmonėms. Net ir tada, jei kreditoriai atsisako išduoti paskolą, asmenys su bloga kredito istorija ir turintys daug skirtingų finansinių įsipareigojimų, gali kreiptis dėl paskolų refinansavimo.

Kaip gauti paskolą, jei kredito istorija bloga?

Paskolų išdavimas vyksta pagal tam tikrą algoritmą, tad ketinant pasiskolinti galima nesunkiai nuspėti, ar bus suteikta paskola, ar ne.

Jei paskolos paraiška tvirtinama:

  • Automatiniu būdu

Bus atsižvelgta ne tik į blogą kredito istoriją, bet ir į nuolatines kliento pajamas ir mokumą.

Kreipiantis dėl nemokamos paskolos, tikimybė gauti kreditą labai didelė, nes kuo mažesnėmis palūkanomis suteikiama paskola, tuo didesnė tikimybė ją gauti.
  • Rankiniu būdu

Kredito įmonės darbuotojai sprendimą dėl paskolos išdavimo priima individualiai. Tad besiskolinantis asmuo gali derėtis ir dėl paskolos išdavimo, ir dėl sąlygų. Kreditorius gali paprašyti pateikti papildomus dokumentus, kuriais remiantis būtų galima įvertinti, ar asmuo, nepaisant finansinių klaidų praeityje, bus pajėgus grąžinti paskolą. Paskola, įvertinus rizikas, gali būti išduota su didesne nei įprastai palūkanų norma.

Pavyzdžiui, dirbant su individualios veiklos pažymėjimu, informacija apie gaunamas pajamas išoriniuose registruose neskelbiama, todėl kliento pateikti dokumentai yra labai naudingi – gali padėti padidinti paskolos sumą ar palankiau vertinti finansavimo sąlygas.

Atskirai verta paminėti greitųjų kreditų teikėjus, kurie, skirtingai nei bankai, nėra linkę sureikšminti, kokio tamsumo yra finansinė asmens praeitis. Net ir turint prastą kredito istoriją, jei su problemomis jau susitvarkyta, gauti kreditą nėra labai sudėtinga. Svarbiausia, kad visų finansinių asmens įsipareigojimų mėnesinės įmokos nebūtų didesnės nei 40 proc. nuo visų mėnesio pajamų.

Rekomenduojami paskolų tiekėjai

1 Moneytree.lt - Pinigų medis atsiliepimai
9
Pavyzdžiui, skolinantis 800 €, sutartį sudarant 12 mėn. mėnesio įmoka – 81,50 €, MPN – 15%, vienkartinis sutarties sudarymo mokestis – 14,6% (išdalinamas grafike), bendra kredito kaina – 61,44%, bendra mokama suma – 978,05 €.
2 Finbee finansu bite atsiliepimai
8.9
Tipinis pavyzdys: skolinantis 1000 € 5 metų terminui, išmokama paskolos suma - 940 €, fiksuotoji metinė palūkanų norma (MPN) - 10 %., vienkartinis sutarties mokestis – 4 %, vienkartinis kreditingumo vertinimo mokestis - 20 €, mėnesinis administravimo mokestis – 0,37 % nuo kredito likučio/mėn., BVKKMN (bendros vartojimo kredito kainos metinė norma) – 17,76 %., įmokos suma – 23,09 €/mėn., visa grąžinama paskolos suma – 1385,23 €.
3 SAVY paskola
8.7
Pavyzdžiui, skolinantis 2000 €, sutartį sudarant 24 mėn. terminui, fiksuotoji MPN - 8 %, tarpininkavimo mokestis 94 €, mėnesio įmoka - 96,25 €, BVKKMN - 20,96 %, visa grąžinama kredito suma - 2404 €.

Arminas Orantas

Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas ir finansų skuriaus redaktorius.

Mums būtų įdomu sužinoti ir Jūsų nuomonę

Palikite atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2023 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo