30 būdų, kaip sutaupyti pinigų

Gal būsime taupesni, kai padidins atlyginimą, o gal pradėsime taupyti, kai pagaliau įsigysime planuotą pirkinį? Deja, bet taupyti pavyks tik tada, kai susiformuos tam tikri elgesio su pinigais įpročiai ir kai suplanuotas „reikia“ taps svarbesnis nei šiandienos „noriu“.

 1. Nepirkite reklamuojamų gaminių

Mažiau žinomų ar visai nereklamuojamų gaminių pirkimas – akivaizdus būdas sutaupyti. Tiesiog palyginkite nuolat TV ekranuose šmėžuojančio ir nereklamuojamo produkto sudėtį ir pamatysite, kad jokių stebuklų nėra, tačiau pirkėjas, o tai yra jūs, sumokate už reklamą.

Analogus rasite visur, kas tai bebūtų: ar vaistai, ar maisto produktai, ar kosmetikos gaminiai.

 1. Banko kortelės

Apmokėti banko kortele labai patogu: ir higieniška, ir patikima, o ir vietos ji beveik neužima. Tačiau daugybė mokslinių tyrinėjimų rodo, jog žmogus, mokantis kortele išleidžia žymiai daugiau nei už viską mokantis grynaisiais. Tiesiog mūsų tokia psichologija, kad „išsiskirti“ su neapčiuopiamais skaičiukais daug paprasčiau nei su popierinėmis kupiūromis.

Gryninkite pinigus to paties banko terminale. Mokestis už suteiktą paslaugą kito banko bankomate nedidelis, bet jei naudojatės gan dažnai – be reikalo prarandate savo pinigus.

 1. Pirkite tik tai, kas reikalinga

Dalis pirkėjų perka tik todėl, kad prekei skelbiama akcija.Oi, kaip sunku atsispirti pagundai, kai pardavėjas jums siūlo nuolaidą, o jūs ką tik gavote atlyginimą. Atminkite, akcija – ne priežastis ką nors (kas dažniausiai nėra būtina) įsigyti.

 1. Pirkite internetu

Jei dar neatradote pirkimo internetu džiaugsmo, išbandykite ir tokį apsipirkimo būdą. Internetu galima įsigyti ir visiškai naujų, tik kam nors netikusių, daiktų ar rūbų, dažnai net už simbolinę kainą.

Kaip sutaupyti pinigų - pirkite internetu

 1. Kiekvienąkart pirkdami iš naujo suveskite duomenis

Perkate internetinėse parduotuvėse? Nuo skuboto pirkimo gali apsaugoti ir nustatymas kaskart iš naujo suvesti savo duomenis. Apsisunkinkite gyvenimą idant sutaupytumėte.

 1. Kosmetika

Šiuo metu ypač reklamuojami ir populiarūs kuo natūralesni kosmetikos produktai, tačiau už tokius super ekologiškus gaminius tektų suploti bemaž pusę atlyginimo. O kam? Internete gausu ir receptų, ir patarimų kaip būtent natūralių priemonių pagalba prižiūrėti odą ir plaukus.

 1. Nemokamos parduotuvių paslaugos

Patikėkite, už tai, kad dešra ar sūris yra gražiai supjaustytas ir supakuotas, pirkėjas tikrai sumoka. Bet didžiuosiuose prekybos centruose paprašius perkamą gaminį plonyčiais griežinėliais suraikys visiškai nemokamai.

 1. Bendri pirkiniai

Pasinaudokite akcijomis, kai siūloma pirkti du, o trečią daiktą gauti nemokamai. Vargu ar jums reikia trejų kelnių, bet gali būti, kad po parduotuvę vaikšto jūsų „likimo draugas“. Ir visai nebūtina kalbinti, jei nedrįstate, nepažįstamus žmones. Kooperuokitės su bendradarbiais, draugais ar susiraskite bendraminčių internete.

 1. Biudžeto planavimas

Išmokite planuoti biudžetą ir pirkinius. Galite susirašyti ant popieriaus lapo, galite naudotis telefono programėlėmis.

Pirkti tik tai, kas reikalinga gali būti iššūkis, bet pabandyti tikrai verta.

 1. Derėkitės su pardavėjais.

Jei perkate turguje, derėkitės. Atkreipkite dėmesį į darbą bebaigiančius pardavėjus, užuot vežęsi neparduotas prekes namo, jie tikrai jums jas parduos pigiau.

Prašykite nuolaidų ir parduotuvėse. Ypač pirkdami brangesnius daiktus.

 1. Atsisakykite kabelinės televizijos

Pasižiūrėkite kiek išties kanalų jūs žiūrite? Galimas daiktas, kokius 5. Galbūt verta mokėti už mažesnį programų paketą, o dar geriau – internetu su televizoriumi susiekite telefoną ar kompiuterį.

 1. Brangi, bet kokybiška buitinė technika

Sena gera patarlė: „Šykštus moka du kartus“. Pirkite kuo ekonomiškesnę buitinę techniką

30 būdų kaip sutaupyti pinigu

Atkreipkite dėmesį į elektros prietaiso išskiriamos energijos efektyvumo klasę ir išlaidos už sunaudojamą elektros energiją atsipirks.

Didžiausią kiekį energijos sunaudoja tie prietaisai, kurie turi kaitinimo funkciją: kaitlentės, virduliai, lygintuvai ir pan., o pačios neekonomiškiausios šiuo požiūriu yra B ir C klasės džiovyklės.

 1. Ne pirkite, o skolinkitės

Draugaukite su kaimynais, o gal reikalingą daiktą gali paskolinti draugai? Didesniuose miestuose išsinuomoti galima ir valymo įrangą, ir įrankius.

 1. Nesižavėkite valymo priemonių gausa

Marketingas mums jau įkalė į galvą, kad kiekvienam paviršiui nuvalyti reikalinga vis kita priemonė. Tačiau ar tikrai taip? Aišku, kas tinka mediniams baldams, netiks kilimui valyti, bet susipirkti visą arsenalą irgi neverta.

 1. Pavalgykite prieš eidami apsipirkti

Susiruošėte į maisto prekių parduotuvę? Neikite alkanas. Pirkite tik reikalingus, iš anksto numatytus produktus arba tiesiog nustatykite, kiek laiko skirsite apsipirkimui, kad vaikštinėdami tarp lentynų neprisikrautumėte neplanuotų pirkinių.

 1. Valgio gaminimas namuose

Jei, kaip anksčiau minėta, produktus perkate pagal sąrašą, tuo pačiu galite planuoti ir savo valgiaraštį. Namuose gamintas maistas bus ne tik kokybiškesnis, bet ir taupesnis pasirinkimas.

 1. Nepirkite gėrimų

Perskaitykite parduodamų gėrimų etiketes. Šiek tiek laiko įpročiams pakeisti – ir užuot gėrę nuspalvintą vandenį, mėgaukitės savo ruoštais gėrimais – vandeniu su citrusais, uogomis ir pan.

 1. Pietūs į darbą

Pietūs į darbą - kaip sutaupyti pinigų

Didžiąją dalį biudžeto tiesiogine prasme suryja mūsų pilvas. Kaskart pietauti kavinėje – prabanga, o iš namų atsineštas lauknešėlis padės sutaupyti.

 1. Nuo drabužių lūžtanti spinta? Ne.

Ir vėl norisi naujos rankinės ar suknelės? Kova su noru pirkti tampa lengvesnė laikantis vienos paprastos taisyklės: jei nusipirkai ką nors naują – išmesk seną.

 1. Mažesnės porcijos restoranuose

Priklausote „švarių lėkščių“ klubui? Net ir pasisotinę suvalgote visą užsakytą maistą? Užsisakykite tik pusę porcijos arba patiekalą dalinkitės su draugu. Tereiks tik paprašyti atnešti papildomą švarią lėkštę. Arba likučius parsineškite namo ir suvalgykite kitą kartą. Ši taktika padės ne tik sutaupyti, bet ir sulieknėti.

Taip pat skaitykite: 7 Sėkmingo pinigų taupymo būdai poroms

 1. Parduokite tai, kas nereikalinga

Pasak Mary Kondo, jus turi supti tik tie daiktai,kurie jums teikia džiaugsmą. Jei gerai apsidairysite, tikrai nustebsite, kiek daiktų jūsų namuose jums visiškai nereikalingi. Parduokite, o gautus pinigus skirkite mieliems ar reikalingiems dalykams.

 1. Eikite į biblioteką

Mėgstate skaityti? Užuot pirkę knygas keliaukite į biblioteką.

 1. Muziejai, renginiai.

Patinka pramogauti, bet norisi ir sutaupyti? Sekite pasiūlymus. Daugelyje Lietuvos muziejų galima nemokamai apsilankyti paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį arba per valstybines šventes, o bilietus į renginius įsigyti su nuolaida, jei turite senjoro ar studento pažymėjimą.

 1. Atsisakykite nereikalingų prenumeratų ir pasiūlymų

Sunku atsisakyti ką nors įsigyti, jei elektroniniu paštu gaunate jums adresuotus pasiūlymus bei nuolaidas? Kad neskaudėtų širdies, atsisakykite pasiūlymų arba nukreipkite juos tiesiai į „Šiukšliadėžę“.

 1. Dovanos – savomis rankomis

Artimiesiems dovanas gaminkite patys. Šiais visuotinio perviršio laikais geriausia dovana – dėmesys ir kartu praleistas laikas.

 1. Brangių daiktų pirkimas

Brangius daiktus įsigykite planuotai ir apgalvotai. Peržiūrėkite ne vieno, o kelių pardavėjų pasiūlymus. Palaukite nuolaidų laikotarpio.

 1. Atidėkite tam tikrą sumą

Vos gavę atlyginimą iškart perveskite 10 procentų į kitą sąskaitą.

 1. Mokesčiai už elektrą ir vandenį

Nuo mokesčių niekur nepabėgsi, bet sutaupyti galima. Kaitrines lemputes pakeiskite LED lemputėmis, įsigykite kuo ekonomiškesnės klasės įrangą. Taip pat atsakingai naudokite visus namie turimus prietaisus.

Televizorių, mikrobangų krosnelę ir kitus prietaisus, kurie turi budėjimo rėžimą, vertėtų išjungti, ypač nakčiai, o pakrovę mobilaus telefono bateriją, nereikėtų pamiršti įkroviklio laido ištraukti iš elektros lizdo.

 1. Pakeiskite mobiliojo interneto ar pokalbių planą

Sekite pasiūlymus ir pasirinkite kuo optimalesnį variantą.

 1. Branginkite laiką

Taupykite ne tik pinigus, bet ir savo laiką. Užuot klausęsi muzikos, klausykitės audio knygų ar mokymo įrašų. O per neįdomią paskaitą užuot naršę po socialinius tinklus, galite atlikti laboratorinį darbą.

Laikas – pinigai.

Kurie iš šių patarimų jums pasirodė naudingi? Praneškite komentaruose jei ir jūs turite, kokių nors taupymo taktikų.

Arminas Orantas

Arminas Orantas

Svetainės turinio ir projektų vadovas ir finansų skuriaus redaktorius.

Mums būtų įdomu sužinoti ir Jūsų nuomonę

Palikite atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2023 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo