Prekyba ir paslaugų teikimas pandemijos metu – verslas persikelia į internetinę erdvę

Pandemija pakeitė ne tik eilinio vartotojo, bet ir verslininkų elgseną. Karantinas, galima sakyti, nukreipė pirkėjus į internetinę erdvę ir elektronines parduotuvės vos spėjo ruošti užsakymus. Žmonės internetu gali įsigyti ne tik prekes, bet ir paslaugas. Itin aktualios tapo prekių, maisto produktų, paruoštų patiekalų pristatymo paslaugos, mokymo kursai, internetu transliuojamos treniruotės ir kita.

Ar verslininkai planuoja pokyčius

Tačiau apklausų rezultatai byloja, jog smulkaus ir vidutinio verslo atstovai dar ganėtinai skeptiški elektroninės prekybos atžvilgiu. Daugiau nei pusė apklaustųjų neperėjo į internetinės prekybos erdvę karantino metu, o dauguma to neplanuoja daryti ir ateityje.

Su kokiais iššūkiais susiduria smulkusis ir vidutinis verslas

Žinoma, internetinės prekybos suaktyvėjimą labiausiai pajuto stambusis verslas, o smulkiesiems verslininkams tenka galynėtis su nemenkais iššūkiais – elektroninės parduotuvės sukūrimas reikalauja ir kompetencijos, ir finansinių išteklių.

Palyginus su kitomis Baltijos šalimis, vieninteliai lietuviai itin susidomėję verslo perkėlimu į skaitmeninę erdvę: ir estai, ir latviai labiau linkę teigti, jog jų veikla pakankamai stabili ir pelninga neprekiaujant internete. Visų Pabaltijo šalių smulkiųjų verslų atstovai vienbalsiai teigia, jog ne visas jų paslaugas ar prekes patogu ar įmanoma parduoti skaitmeninėje erdvėje.

Deja, bet beveik visoms smulkaus verslo įmonėms teko susidurti su sumažėjusia apyvarta ir prarastų klientų srautu. Lazda smogia ir antru galu – nuogąstaujama, kad sumažės finansiniai ir žmogiškieji ištekliai.

Verslininkai mano, jog atsigauti gali prireikti nemažai laiko ir pasiekti buvusią apyvartą pavyks nebent po pusmečio ar net visų metų.

Pagalba smulkiesiems verslininkams

Akivaizdu, kad didžioji verslininkų dalis, norėdami išsilaikyti rinkoje, turės skaitmeninti savo verslą. Verta paminėti, kad tokiu atveju galima pasinaudoti ne tik išorinio verslo finansavimo pagalba, bet ir priemonėmis, kurios itin supaprastintų prekybos ciklo organizavimą. Pavyzdžiui, Bankas „Luminor“ gali pasiūlyti „E-Commerce Gateway“ įrankį , kuriuo pirmosios epidemijos bangos metu pasinaudojo šimtai įmonių.

E-Commerce Gateway

Šis skaitmeninis įrankis – tai įmokų surinkimo paslauga, kai klientai sumoka internetu ir tam net nereikia sukurti elektroninės parduotuvės:

  • Paslauga integruojama greitai ir patogiai;
  • Viena sutartis – daug mokėjimo būdų;
  • Nėra mėnesio ar aktyvavimo mokesčių, mokestis taikomas pagal kainyną už priimtas įmokas;
  • Užsakymų būklė stebima realiu laiku, o sąskaitos siunčiamos elektroniniu paštu.

Įrankį galima įdiegti ir naudoti elektroninėje parduotuvėje, ir, kas svarbiausiai, jo dėka galima prekiauti bei rinkti įmokas net ir neturint jokios parduotuvės.

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2021 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo