Šiame straipsnyje bandysime išsiaiškinti, kada geriausia pirkti automobilį. Ar tikrai yra toks laikas, kai transporto priemonę galima įsigyti pigiau? Taip pat apžvelgsime, kokiu atveju geriau pirkti naują automobilį, o kada – naudotą. Patarsime, kaip tapti automobilio savininku, jei neturite pakankamai pinigų – tai yra, kaip pirkti automobilio lizingu, ir ar verta imti paskolą automobiliui įsigyti.
Kaip apžiūrėti perkamą automobilį
Nepaisant koks už lango metų laikas ir oras, perkamą automobilį apžiūrėti reikia tik dienos šviesoje, tai yra, šviesiuoju paros metu. Automobilis turi būti švarus, nepadengtas sniegu ar purvu – tik taip galėsite apžiūrėti jo tikrąją spalvą, pastebėti kėbulo defektus. Jei perkate naudotą mašiną, visai gali būti, jog automobilis patyrė avariją ir po to buvo perdažytas. Tokius dalykus įmanoma įžiūrėti tik esant natūraliam apšvietimui.
Ta pati taisyklė galioja ir salone, net jei perkate naujutėlį automobilį: atidžiai ir dienos šviesoje apžiūrėkite, ar nėra įbrėžimų ir uždažytų vietų.
Kada geriausia pirkti automobilį
O dabar pasvarstykime, kokiu metų laiku perkant automobilį labiausiai pavyktų sutaupyti? Be abejo, atsakymas vienareikšmiškas – pirkti automobilį geriausiai žiemą, prieš Naujuosius metus ir iškart po jų. Šiuo metu pirkėjų aktyvumas ganėtinai mažas, visi aktyviai ruošiasi šventėms ir susidomėjimas automobiliais akivaizdžiai sumažėjęs. Štai dabar ir pavyktų nupirkti automobilį už gana gerą kainą.
Automobilio kainą lemiantis veiksnys
Dar vienas svarbus faktorius, lemiantis automobilio kainą – leidimo metai. Prasidėjus naujiems kalendoriniaims metams visi automobiliai, nesvarbu nauji jie ar naudoti, automatiškai tampa vieneriais metais senesni. Štai kodėl kiekvienas pardavėjas stengiasi parduoti savo prekes iki Naujųjų metų – po jų automobilio kaina iškart bus ženkliai mažesnė.
Iškart po švenčių automobilių rinkoje įsivyrauja trumpa pauzė,bet jeigu jūsų negąsdina perspektyva įsigyti „praėjusio“ sezono prekę, galite drąsiai keliauti į automobilių saloną ir tikėtis neblogos nuolaidos.
Pirkti praėjusių metų leidimo automobilį neverta tik tuo atveju, jei planuojate jį greitai, po metų ar dvejų, perparduoti, nes tuomet prie mašinos amžiaus prisideda vieneri metai.
Ir atvirkščiai, jei mašiną perparduoti ruošiatės nebent po trejų – penkerių metų, toks variantas tikrai leis nemažai sutaupyti.
Pastebėsime, jog perkant praėjusių metų automobilį yra ir šioks toks minusas – teks pasitenkinti mažesne pasiūla ir rinktis prekę tik iš tų, kurios liko po kalėdinių išpardavimų pasiūlymų.
Kokiu metu geriausia pirkti naują automobilį
Kada geriausia pirkti naują automobilį? Visos prekyba užsiimančios įmonės, taip pat ir prekiaujančios automobiliais, sudaro mėnesio, ketvirčio ir metų pardavimo planus. Savaime aišku, kiekvienas pardavėjas taip pat turi asmeninį pardavimo planą, o norintis daugiau uždirbti, suinteresuotas parduoti netgi daugiau nei numatyta jo plane.
Prekyba naujais automobiliais ypač sulėtėja kalendorinių metų pradžioje, kai visos mašinos tiesiog automatiškai kartu su naujametinių fejerverkų pokštelėjimais tampa praėjusių metų modeliais. Todėl pirmosiomis sausio dienomis automobiliais prekiaujančios įmonės tiesiog neriasi iš kailio organizuodamos naujametinius išpardavimus ir siūlydamos įvairiausiais nuolaidas. Kokia konkreti nuolaida bus pritaikyta būtent jums, aptarsite asmeniškai su pardavimo vadybininku. Žinoma, kad perkant aukštos ir aukštesnės klasės automobilį, galima tikėtis ir reikalauti daug didesnės nuolaidos nei pasirinkus patį ekonomiškiausią variantą.
Taigi, jei nusprendėte įsigyti naują automobilį, į parduotuvę keliauti geriausia mėnesio, ketvirčio ar metų pabaigoje. Galite tikėtis, kad teks pakloti 5-10 procentų mažiau arba į komplektaciją įeis daugiau papildomų dalykų.
Dar kartą priminsime, kad net perkant naują automobilį, nesvarbu, stovėjusį ekspozicijoje ar pristatytą pagal pateiktą užsakymą, vistiek reikia kruopščiai apžiūrėti.
Kada geriausia pirkti naudotą automobilį
Dauguma mašinų pardavėjų stengiasi parduoti automobilį atšilus orams – pavasarį ir vasarą, o ir pirkėjai tokiu metu ganėtinai aktyvūs. Pirkti automobilį tokiu metų laiku patogu – galima apžiūrėti ir išbandyti šviesoje, neskubant. Tačiau yra ir minusų: artėjant vasarai naudotų automobilių poreikis išauga ir pardavėjai visai nenusiteikę žarstytis nuolaidomis.
Rudenį ir žiemą oras atšąla. Lietingą ir šaltą dieną pirkėjų išvis sumažėja, štai tada ir pardavėjas pasiryžęs šiek tiek sumažinti kainą. Taigi naudotą automobilį geriausia pirkti šaltą žiemos dieną, ir dar geriau, prieš pat šventes. Taip pat yra ir dar vienas privalumas: galėsite iškart išbandyti, kaip šaltuoju metu užsiveda mašinos variklis.
Trumpa suvestinė to, ką aptarėme aukščiau:
- Naują automobilį geriausiai pirkti prieš pat Naujuosius metus, o dar geriau sausio – vasario mėnesį.
- Naudotą automobilį taip pat geriausia pirkti žiemą, ir jo kaina labai priklausys nuo oro, kuo šaltesnė ir bjauresnė pasitaikys diena, tuo didesnės nuolaidos galite tikėtis.
Kaip įsigyti automobilį, jei neturite pakankamai pinigų: pirkti lizingu ar pasiimti paskolą
Jei neturite pakankamai santaupų, tenka rinktis vieną iš dviejų: pirkti lizingu arba imti paskolą automobiliui. Abiem atvejais palūkanų suma priklausys nuo automobilio ir skolinamos sumos vertės, tačiau šiokių tokių skirtumų yra.
Trumpai apie paskolą automobiliui:
- Paskola automobiliui, jo neįkeičiant, dažniausiai renkamasi nusprendus įsigyti naudotą, iki 5 000 eurų vertės, automobilį,
- Paskolos atveju, pinigai iškart pervedami pirkėjui ir nupirktas automobilis yra tik pirkėjo (skolininko) nuosavybė,
- Perkant naudotą automobilį tikėtina, kad jam gali prireikti remonto, tad verta imti šiek tiek didesnę paskolą ir dalį pinigų skirti automobilio priežiūrai, remontui,
- Būtina įsitikinti, ar turėsite pakankamai lėšų paskolai grąžinti.
Lizingo privalumai ir trūkumai:
- Automobilio lizingą pasirinkti geriau, kai ruošiatės pirkti naują, brangų automobilį. Lizingą teikiančiai bendrovei sumokėsite pradinį įnašą ir įkeisite pirkinį,
- Automobilis, įgytas su lizingu, tampa banko ar kredito bendrovės nuosavybe. Pirkėjo nuosavybe jis taps tik sumokėjus visą sutartą sumą,
- Lizingas labiau tinka perkant naują automobilį, kuriam nereikia remonto, t. y. papildomų išlaidų,
- Nors perkant lizingu palūkanos paskaičiuojamos mažesnės nei imant paskolą, tačiau reikia pradinio įnašo, automobilis įkeičiamas, taip reikalaujama apdrausti KASKO draudimu.
Taigi, nors lizingu įsigyti automobilį atrodo pigiau nei pasiimti paskolą automobiliui įsigyti, reikia įvertinti visas lizingo sutarties sąlygas: KASKO draudimą, pradinį įnašą, palūkanas ir sutarties mokesčius ir tik tada pasirinkti priimtiniausią variantą.