Kodėl verta taupyti ir ką vadiname finansine pagalve?

Tai, ką dabar vadiname „finansine pagalve“ yra neliečiamos santaupos arba pinigai atidėti juodai dienai. Šie pinigai padės išgyventi krizę arba bus šioks toks atspirties taškas – turėsite šiek laiko pagalvoti kaip tamsųjį gyvenimo periodą vėl nudažyti ryškesnėmis spalvomis.

Norite tapti finansiškai nepriklausomu? Tapkite!

Tie laikai, kai parduotuvėje užsimanę šokoladuko krisdavote ant grindų jau seniai praeity. Dabar, deja, reikia pačiam pakratyti piniginę. Norite naujo telefono? Norite naujų madingų sportinių batelių? O gal visų pirma labiau reikėtų trokšti finansinės laisvės? Net jei pinigų kišenėje nedaug, svarbiausia, kad jie būtų išleisti protingai.

Savaime aišku, dalis pajamų išleidžiamos pirmo būtinumo reikmėms: komunaliniams mokesčiams, jei reikia – būsto nuomai, maistui ir rūbams. Norisi save palepinti naujo modelio telefonu ar dar viena rankine? Taupykite ir sukaupkite tam tikrą sumą, kurią išleisite tik savo malonumui.

į viršų ↑

Investuokite į save

Pinigus (dažniausiai) mes gauname už darbą, bet ir pinigus galime priversti dirbti, tai yra – investuoti. Be abejo, norint užsiimti investavimu reikia daug ką išmanyti, antra vertus, tai gana rizikingas užsiėmimas. Tačiau visada galime investuoti į …save. Žmogiškasis kapitalas – tai tam tikri kokybiški gebėjimai: žinios, erudicija, talentas, fizinė jėga, netgi sveikata. Pagerinti ar padidinti žmogiškuosius išteklius – tai reiškia lavintis, studijuoti ir vystyti savo gebėjimus taip, kad ateityje jų dėka galėtumėte uždirbti.

Žinoma, savęs tobulinimas yra ilgalaikė investicija, tam ko gero prireiks nemažų laiko bei finansinių sąnaudų, ir vargu ar viskas greit atsipirks. Netgi galima sakyti, jog išvis nėra jokių garantijų, kad tai kada nors atsipirks. Tačiau, kaip ten bebūtų, mokydamiesi naujų dalykų įgysite žinių ir įgūdžių. Lankote piešimo studiją ar mokotės skambinti gitara? Galimas daiktas netapsite nei dailininku, nei muzikantu ir kursai neatneš pelno, tačiau gali būti didelis pliusas kitose gyvenimo srityse.

į viršų ↑

10 taupymo gudrybių

 1. Protingai elgtis su pinigais padeda įvairios programėlės. Jei nenorite pirkti specialios programos, galima tiesiog pildyti Exel lenteles. Ne tik išmoksite valdyti savo pinigų srautus, bet tuo pačiu išmoksite redaguoti elektronines lenteles, o nauji įgūdžiai gali praversti, ar ne?
 2. Stebėkite savo išlaidas, nustatykite, kam išleidžiate daugiausiai, ko galima atsisakyti ir sutaupyti, ir kokią sumą galite paskirti taupymui.
 3. Kaip bežiūrėsite, bet norint sutaupyti tėra tik vienas būdas: pajamos turi būti didesnės už išlaidas. Taigi yra tik šie keliai:
 • Padidinti pajamas;
 • Sumažinti išlaidas;
 • Išpildyti abu aukščiau paminėtus punktus.

Jei nusprendėte sumažinti išlaidas, pradėkite nuo mažų dalykų. Pavyzdžiui, užuot važiavę automobiliu rinkitės viešąjį transportą ar eikite pėsčiomis, nevalgykite kavinėse, o užkandžius į darbą neškitės iš namų.

 1. Impulsyvus apsipirkimas gali smarkiai kirsti per kišenę. Todėl, prieš įsigydami „labai reikalingą daiktą“, dar kartelį pagalvokite, ar tik nesusiviliojote gražia reklama ar patrauklia kaina? Kaip bebūtų gaila, jei nusprendėte taupyti, nebegalėsite pirkti ko tik užsigeidę. Teks atskirti, kada traukti piniginę skatina noras, o kada tikrai tai daryti reikia. Iš pradžių bus nelengva, tačiau, laikui bėgant, suvoksite savo norus ir poreikius ir nebepakliūsite į gudriai suregztas marketingo pinkles.
 2. Neužmirškite lavinti savo įgūdžių. Juk kaupti galima ne tik pinigus, bet ir žinias. Tai, ko išmoksite šiandien, gali būti labai naudinga ateityje. Jau dabar karantinas parodė, kad gebėjimai ką nors pasidaryti pačiam dažnai vertesni net už pinigus.
 3. Turėkite konkrečiai apibrėžtą tikslą. Nesusiviliokite išleisti santaupų neplanuotam pirkiniui įsigyti.
 4. Jei tik pasitaiko proga sutaupyti – taupykite. Net ir nedidelės neišleistos sumos metų gale pavirs apvalia sumele.
 5. Atsisakykite žalingų įpročių. Traškučių, cigarečių, vaisvandenių buteliuose pirkinėjimas ne tik neduoda jokios naudos, bet sėkmingai tuština piniginę. Kas ten žino, gal dėl nesveiko gyvenimo įgytų ligų ir gydymas ateityje pareikalaus nemažų lėšų?
 6. Pasinaudokite psichologinėmis gudrybėmis. Pavyzdžiui, pasitelkite suapvalinimo metodą: jei savaitės pabaigoje turite 242 eurus, mintyse suapvalinę 200 pasiliekate, o 42 dedate į taupyklę.
 7. Skaitykite straipsnius apie finansų valdymą, plėskite savo akiratį ir galėsite pasinaudoti įvairiomis finansinėmis priemonėmis, kurios leis ne tik sutaupyti, bet ir padidinti turimas lėšas.

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2021 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo