Kaip elgtis, jei antstoliai reikalauja padengti svetimas skolas

Kai aplink vos ne lengva ranka dalijamos paskolos ar greitieji kreditai, nieko keisto, kad paskolų našta kai kam gali tapti pernelyg sunki. Deja, skolintojas nori atgauti paskolintus pinigus, ir ne tik juos, o ir priskaičiuotas palūkanas bei delspinigius.

Netikėtai sulaukėte antstolio skambučio ir sužinojote, jog finansinių įsipareigojimų nevykdo jūsų giminaitis, draugas, o gal net visai nepažįstamas asmuo? Savaime aišku, kyla pagrįstas klausimas, kuo čia dėtas esate jūs?

Visų pirma, išsiaiškinkime, ar antstolis turi teisę reikalauti, kad padengtumėte svetimus įsiskolinimus ir kaip reiktų elgtis atsidūrus tokioje nepavydėtinoje situacijoje.

Atvejai, kai antstoliai vykdo skolos išieškojimo veiksmus iš kitų asmenų

Deja, bet yra atvejų, kai antstoliai turi teisę susisiekti ir pareikalauti sumokėti svetimas skolas. Pavyzdžiui, jei esate bendraskolis ar laiduotojas.

į viršų ↑

Kaip vyksta skolos reikalavimo procesas

Kreditorius, turintis piniginių reikalavimų, pateikia teismui pareiškimą. Teismas išnagrinėja jo atitikimą pagal įstatyme numatytus reikalavimus ir priima teismo įsakymą. Priimant sprendimą teismas vadovaujasi tik vienos šalies, tai yra kreditoriaus, pateiktais duomenimis. Apie kreditoriaus pareiškimą ir teismo įsakymą informuojamas skolininkas. Jei skolininkas per 20 dienų neapskundžia teismo sprendimo, įsakymas įsiteisėja ir tampa vykdomuoju dokumentu, su kuriuo kreditorius kreipiasi į antstolius dėl skolos išieškojimo.

į viršų ↑

Kaip elgtis sulaukus antstolio skambučio

Jei jums paskambino antstoliai, nepameskite galvos ir nemeskite ragelio, o pasistenkite:

  1. Išsiaiškinti kuo daugiau detalių

Sulaukus antstolio skambučio, ypač, jei manote, jog neturite jokių neįvykdytų finansinių įsipareigojimų, įspėkite pašnekovą ir įrašykite pokalbį.

  • Paklauskite, iš kokios įmonės jums skambinama, paprašykite, kad antstolis pristatytų pats ir informuotų, dėl kokio asmens skolų yra skambinama;
  • Išsiaiškinkite, kodėl skambinama būtent jums, ir kaip jūs finansiškai susiję su kito asmens finansiniais įsipareigojimų nevykdymu;
  • Paprašykite elektroniniu paštu atsiųsti dokumentus, kuriuose matyti, kad jūs esate atsakingas už kito asmens finansinių įsipareigojimų nevykdymą.
  1. Išnagrinėti gautą informaciją.

Vykdyti kito asmens finansinius įsipareigojimus reikės, jei esate bendraskolis, laiduotojas arba paveldėtojas, nes paveldėti galima ne tik turtą, bet ir skolas. Tokiais atvejais antstoliai tikrai turi teisę vykdyti skolos išieškojimo veiksmus.

  1. Susisiekti su kreditoriumi

Jei jums vis dėl to teks padengti kito asmens skolas, kreipkitės į kreditorių ir sužinokite, kokio dydžio skola, koks įskolinimo padengimo terminas ir ar yra galimybė sudaryti palankesnį įmokų grafiką. Taip pat paprašykite, jog kreditorius duotų jums originalios sutarties kopiją.

Atminkite, jog be kreditoriaus sutikimo antstoliai negali vykdyti išieškojimo proceso kitaip nei numato įstatymas, tad norėdami bet kokių lengvatų, būtinai turite bendrauti su kreditoriumi.

į viršų ↑

Bendra sutuoktinių jungtinė nuosavybė ir skolos

Jei nėra sudaryta ikivedybinė sutartis ar sutartis, kurioje aiškiai apibrėžiami finansiniai įsipareigojimai ir jų vykdymas, vieno šeimos nario skolas turės dengti kiti šeimos nariai, nors jų sutikimo skolinant pinigus ir nebuvo prašoma. Ir tokiu atveju nenuleiskite rankų: bendraukite ne tik su antstoliu, bet ir su kreditoriais. Kreditoriams sutikus, skolos išieškojimo tvarka gali būti sušvelninta jūsų naudai: priverstinio išieškojimo veiksmus galima laikinai atidėti, sudaryti skolos mokėjimo dalimis grafiką ar pailginti skolos mokėjimo terminą.

į viršų ↑

Bendravimas su antstoliais

Jei su svetimomis skolomis neturite nieko bendro, o antstoliai vis tiek bando su jumis susisiekti, paprašykite, kad jūsų telefono numeris būtų pašalintas iš skolininkų kontaktų duomenų bazės.

Asmens duomenų apsaugos įstatymas draudžia perduoti asmeninius duomenis apie skolininką tretiesiems asmenims be raštiško skolininko sutikimo.

į viršų ↑

Skolos padengimo eiliškumas

Sutartyje tarp kreditoriaus ir kliento numatyti mokėjimo terminai ir kokio dydžio nuo praleistos mokėti sumos bus skaičiuojami delspinigiai ir palūkanos. Jei sutartyje numatyti mokėjimo terminai pažeidžiami, įstatymas numato mokėjimų kreditoriui priskyrimą ir eiliškumą. Visų pirma padengiamos kreditoriaus patirtos išlaidos, jei tokių buvo patirta dėl reikalavimo mokėti pareiškimo, antra, dengiamos palūkanos, trečia, delspinigiai, ketvirta, pagrindinė prievolė.

į viršų ↑

Per klaidą gautas pranešimas

Nenumokite ranka, jei į jūsų rankas pakliuvo jums per klaidą adresuotas teismo įsakymas. Nesamos skolos savininku tapsite, jei laiku nepateiksite prieštaravimo ir iš jūsų pagal įstatymą bus išieškota teismo įsakyme nurodyta pinigų suma.

Svetainės turinio ir projektų vadovas

Pasidalinkite savo patirtimi su kitais skaitytojais :).

Palikite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Finanpa” yra nepriklausomas internetinis šaltinis, kuriame palyginami internetinių paskolų pasiūlymai, P2P investavimo ir skolinimo platformų tarifai, suteikiama supaprastinta, nešališka informaciją apie jų teikiamas sąlygas ir paslaugas, tam kad galėtumėte lengviau priimti svarbius finansinius sprendimus.

Atsakomybės apribojimas: visa puslapyje pateikiama informacija, vertinimai ir palyginimai yra subjektyvi ją analizavusių asmenų bei buvusių ar esamų klientų nuomonė. Mes galime pateikti rekomendacijas, tačiau neprisiimame jokios atsakomybės ir negarantuojame, jog Jūs ar kiti vartotojai, kurie ateityje naudosis apžvelgtų įmonių paslaugomis, imdami paskolą ar investuodami, susidurs su analogiškomis situacijomis ar turės tokią pat patirtį.

“Finanpa” svetainėje pateikti logotipai ir kiti prekių ženklai yra atitinkamų prekių ženklų savininkų nuosavybė. Informacija, pateikta finanpa.com, skirta tik švietimo tikslais. Mes neteikiame finansinių paslaugų. Prieš priimdami finansinius sprendimus, kreipkitės į licencijuotą finansų specialistą. Šioje svetainėje gali būti partnerių ar trečiųjų šalių nuorodų, kurios padeda palaikyti ir prižiūrėti šios svetainės veiklą ir Jums nieko nekainuoja.

© 2016-2021 finanpa.com. Visos teisės saugomos. – Privatumo politikaApie musKontaktaiReklama

Finanpa
Logo